.

.

EMD Millipore 1.05750.0001 Пластични Поддржан TLC Класичната Силициум Плоча, 200µm Дебели Силика Гел 60 F254, 4cm Ширина, 8cm Должина (Пакување од 50)

EMD Millipore 1.05750.0001 Пластични Поддржан TLC Класичната Силициум Плоча, 200µm Дебели Силика Гел 60 F254, 4cm

DEN 1646.16

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Пластични, поддржан од плоча за употреба во тенок слој хроматографија апликации.Силика гел слој е 200 micrometers дебели.Вклучува флуоресцентно зелена индикатор за УВ откривање на безбоен супстанции.Плочи мерка 4 х 8 см (W x L).Класичен силициум TLC плочите се базира на комбинација на докажани EMD Millipore силика гел 60 и тоа на уникатен полимерни врзивно резултира во многу adherent и тврда површина дека нема да попуштат или блистер и дури им овозможи на пишување со pensil на површината без ризик за оштетување на слој.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата