.

.

Xmecyino Cat7 Етернет Кабел 50ft, Отворено Висока Брзина на Cat7 Мрежни Кабелот Patch Кабел RJ45 10 Gigabit 600MHz LAN Жица STP Кабел Водоотпорен Директно Закопани Етернет Кабел Црна(50ft/15 ми?

Xmecyino Cat7 Етернет Кабел 50ft, Отворено Висока Брзина на Cat7 Мрежни Кабелот Patch Кабел RJ45 10 Gigabit 600MHz

DEN 456.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

uperior квалитет : Изграден со Заштитените Извртени Пар SFTP Кабли и Заштитените RJ45 Конектори.Заштита од EMI/RFI Пречки.Сурфате на Интернет, да Стримувате Видео, Музика , и Други Податоци со Поголема Брзина, Без Заостануваат и Другите Мрежни Проблеми.Погребан кабел : отворено етернет кабел 50 ft подобрување на ПВЦ е повеќе ефикасен за да се заштити од EMI/RFI Пречки, вода доказ, УВ доказ, исклучително ниски сигнал слабеењето за долги пренос и висока отпорност на надворешни влијанија, и отворен и затворен услови се дозволи да го инсталирате, исто така, директно закопани.Висока Брзина : Cat7 Етернет Кабел 50 ft овозможува до 1000 MHz, што се користи за 10 BASE-T и податоци брзина до 10 Gigabits во секунда.Компатибилен : CAT7 етернет кабел е Компатибилен со Cat5, Cat5e и cat6 cat6 A patch кабли.Дизајниран за Playstations, Xbox, Мрежи Адаптери, Центри, Прекинувачи, Рутери, DSL/Кабелски Модеми, Печ Панели и други високи перформанси Компјутерски Мрежи апликации.Што добивате : пакет ќе добиете содржи 1x 15 Метри Црна Мачка 7 lan кабел,грижете се-бесплатно 12-месеци гаранција и високи стандарди на услуга на клиентите. - Категорија 7 (Cat7) 600 MHZ Печ-Кабел. - Приклучок : Злато Позлатен RJ45 - Машки да се Машки. - Наназад компатибилен со Cat6a, Cat6, и Cat5e средина. - Го Поддржува 10 Gigabit Ethernet. - Се користи за да се поврзете на вашата мрежна картичка до 10 Base-T/100 База-TX/1000 Base-T/1000 Base-TX приклучок што не пренесува енергија. - Дизајниран за мрежни адаптери, центри, рутери, DSL/кабелски модеми, PS3, PS4, X-box, печ панели и други високи перформанси вмрежување апликации.На Xmecyino Мачка 7 Ethernet Кабли се способен да пренесува податоци со брзина до 10.000 Mbps (или 10 Gigabit во секунда)-10 пати побрзо отколку Мачка 6 кабли.Без разлика дали тоа е сервер апликации, cloud computing, или HD видео стриминг, на Cat7 Ethernet patch кабел промовира брза, во согласност конекција.Вмрежување Апликации.Xmecyino Мрежата Ethernet кабли понуда универзална поврзаност со компјутери и мрежа компоненти, како што се рутери, прекинувачи, центри, мрежни принтери, игра кутии и network attached storage devices , Xbox, PS2,PS3,Ps4 и игра кутии со RJ45 приклучок.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата