.

.

Polaroid Сега јас-Тип на Инстант Камера - Кит Haring Издание со Keith Haring Боја i-Тип Филм Pack (8 Инстант Фотографии) и Lumintrail Ткаенина за Чистење на Леќите

Polaroid Сега јас-Тип на Инстант Камера - Кит Haring Издание со Keith Haring Боја i-Тип Филм Pack (8 Инстант Фотографии)

DEN 3839.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

КИТ HARING ИЗДАНИЕ : Прослават вистински оригиналниот со Кит Haring Издание Polaroid Сега аналогни инстант камера во комплет со Кит Haring Издание боја i-Тип Филм Pack (8 Фотографии).Уметник и активист Кит Haring бараат внимание.Се забележани со 8 боја инстант фотографии во задебелени букви, висок контраст рамки кој се некои од Haring повеќето исконски дизајни.ПОДОБРЕН ДИЗАЈН : Сега јас-Тип на Инстант Камери опремени со автофокус, двоен изложеност, авто-тајмерот и повеќе точни флеш.ВГРАДЕН-ВО ДВОЈНА ЕКСПОЗИЦИЈА) ФУНКЦИЈАТА : Рамка два моменти во еден со двојна експозиција за да создаде кул и интересни фотографии.РАБОТИ СО I-ТИП и 600 ФИЛМ : Сега е компатибилен со двете i-Тип и 600 филм ви дава флексибилност во вашиот избор на филм.РАЗВИВАЊЕ на ВАШИТЕ ФОТОГРАФИИ : Сите фотографии се појави празно во прв план.но, ќе се развие во рок од 15 минути.Shield фотографии од светлината и место нив надолу како тие се развиваат.Или страна на објективот, Кит Haring знаеја—Што е потребно за еден момент да се направи нешто што трае.Прослават вистински оригиналниот со Кит Haring Издание Polaroid Сега аналогни инстант камера.Опремени со автофокус, двоен изложеност, авто-тајмерот и повеќе точни флеш, и спакувани во задебелени букви, висок контраст Кит Haring дизајн.Polaroid е нова точка-и-пука аналогни инстант камера има сите вие треба да го фати секој живот момент во оригинална Polaroid фотографија.Сега со автофокус, тоа е едноставно да се фати моменти како што гледате на нив, па можете да доживеете нив засекогаш во остар, живописни бои.Рамка два моменти во еден со двојна експозиција, или да се приклучите на фотографијата со авто-тајмер и точна флеш да се направи сите да изгледа како што треба.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата