.

.

Бебе Маскирани Крпа и Бебето Четка Косата и Расчешлајте Сет за Новороденче Пакет - Доенче Крпи - Големи Бамбус Маскирани Крпа - Природни Дрвени Hairbrush со Мека Коза Вла

Бебе Маскирани Крпа и Бебето Четка Косата и Расчешлајте Сет за Новороденче Пакет - Доенче Крпи - Големи Бамбус

DEN 335.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

3x Побрзо Впивање - Како родители, ние сме постојано се загрижени дека нашите бебиња ќе се фати ладна по бања време и нашите години и секогаш се борат да се кандидира надвор пред добивање исушени.Нашите Kea Babies Бамбус Бебе Крпа апсорбира вода 3x побрзо и е 2x повеќе абсорбента отколку обичните памучни пешкири.Ова го прави сушење на бебето полесно и побрзо.Совршен Бебе Туш Подарок - Бебе Крпи се essentials за сите семејства со мали деца, години или деца.Родители дефинитивно ќе биде многу среќен да се добие овој дар како што е и корисно и симпатична.Пакетот доаѓа со една симпатична подарок кутија за личен допир.Голем 35" x 35" - Вашето бебе расте многу брзо секој ден, а повеќето крпи не трае повеќе од неколку месеци.Нашите маскирани крпа е доволно голем да трае до 6 години.Целосно да ги покрие до вашиот новородените без било каква изложеност или напуштање на нивните прсти чувство на студ.Сите Природни - користиме природни безалкохолни коза влакната, бамбус, буковата и круша дрво за сите наши hairbrushes и чешли.Рачно изработени со љубов и совршено безбедна за новороденчињата, години и постари деца.Ја спречува Лулка Капа - Ние ги користиме меки природни премија одделение коза влакна кои помагаат во рамномерно дистрибуција на природен масла во вашето бебе е косата поздрава и почиста скалпот.Секојдневно скалпот масажи може да помогне да се спречи или да се намали лулка капа од градење и исто така ги штити вашето бебе е мека на самото место. "НАЈДОБАР БАМБУС БЕБЕ МАСКИРАНИ КРПА!Во потрага по ултра мека, plushy и супер абсорбента крпа за вашето бебе?Ние знаеме дека грубото крпи можат да ја иритираат вашето бебе е деликатна кожа.Тоа е причината зошто ние го направија нашите Kea Babies Маскирани Крпи да биде ултра меки и многу абсорбента во споредба со нормален памучни пешкири.Без бришење или грубо триење на крпа против вашето бебе е кожата да се исуши нив по бања!Едноставно ставете ги со крпа и тие се веднаш на суво!Бања Време Може Да Биде Забавно!Бања време е една од најинтимните моменти ќе ги споделите со вашето бебе.Притискам одблизу пред и по бања време со вашите Kea Babies Крпа.Уживајте во cuteness и љубов!Играње на Fun Enjoy симпатична животно улога игра со твоите малку еден со твоите Kea Babies Крпа.Пее расадник рими и учат животински звуци.Направи бања време полно со трајни спомени и забава за вашите бебиња!Илјадници Се Raved За Тоа!Родители во светот, имаат raved за нашите Kea Babies Крпа кои се обезбедува квалитет во најдобрата вредност.".

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата