.

.

Бамбус Бае - 2 Пакети од 7 Супер Меки Бебе Бања Washcloths, Природен Бамбус Крпи, Не-Бои, Совршени за Чувствителна Бебешка Кожа, 10 x10 Бебе Туш/Регистар Подарок

Бамбус Бае - 2 Пакети од 7 Супер Меки Бебе Бања Washcloths, Природен Бамбус Крпи, Не-Бои, Совршени за Чувствителна

DEN 695.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Спасете ја планетата.Тие речиси не треба да биде завиткан.СТОТИЦИ КОРИСТИ : Овие облека не само за бебиња.Се користи за капење, teething, drooling, чистење мензи, па дури и шанса на автомобил!.Една за секој ден од неделата.Спаси многу $$ не се купуваат скапи за еднократна употреба брише.Материјалот е 100% природен, противалергиски, супериорен квалитет бамбус без бои, токсини, или хемикалии.Тоа значи помалку алишта!Плус, нема повеќе патувања до продавница за да го замените за еднократна употреба брише кога ќе снема неочекувано.СИТЕ ПРИРОДНИ & СЛОБОДНИ ОД ШТЕТНИ ХЕМИКАЛИИ & ТОКСИНИ - се намали можноста од иритација и да се обезбеди себе си со мир на умот.Ќе сакаат да се чувствуваат и така ќе го вашето бебе!Се користи за чистење на вашето бебе е лице и тело без да се грижите.И, без да се повторуваат отпад од 1 пат користите брише.Подлец, ние ги користите и сите ние сме пораснале (барем во хронолошка возраст).Во потрага по мека, удобно, сите природни washcloths за вашето бебе?Не гледам подалеку!БАМБУС БАЕ премиум washcloths се 100% природни.Ние сакаме да има 5-ѕвезда искуство.Да се ЗАШТЕДАТ ПАРИ, да ЗАШТЕДАТ ВРЕМЕ и ЗАЧУВУВАЊЕ на ПЛАНЕТАТА - Стоп трошат пари на скапи за еднократна употреба брише и облека!Бамбус Бае крпи се обновливи стотици пати и великодушно големина за дури и големи чистење на прозорци.СУПЕР МЕКИ, од СУШТИНСКО значење ЗА ОСЕТЛИВА КОЖА - Пелена Осип?Егзема?Бебе Акни?Лулка Капа?Деликатна Кожа?Нашите високо квалитетни washcloths се нежни и удобно доволно за да го користите за сите видови состојби на кожата.Голема подароци за тушеви, родендени, christenings, baptisms, Божиќ, и повеќе.Тие се лесно решение за "Она што можам да го добиете за бебето туш?" прашање.Им даде шут, со целосна доверба.СОВРШЕНИ ЗА ПОДАРОЦИ и ДРУГИ КОРИСТИ - Нови мајки или мајки-да-се ќе биде воодушевен со дар на Бамбус Бае washcloths.Заштеда на времето на перење.Само кажете ни како можеме да ви помогнеме!!.СОВРШЕНИ ЗА ПОДАРОЦИ : Секој платно е свиткан и пакуваат во една симпатична кутија.Купи со целосна доверба.СПАСИ ПЛАНЕТАТА : Нашата облека се направени од бамбус, сосема обновлив извор со ниска употреба на јаглерод стапало во споредба со памук, најлон, итн.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата