.

.

Spornette Ion Фузија Гребло Четка 172

Spornette Ion Фузија Гребло Четка 172

DEN 448.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Широк И Рамен Гребло Во Форма; Голем Површината На Овој Гребло Прави Четкање Надвор И Удар Сушење Преку Големи Делови Лесно; Cushioned База На Четка Придонесува За Комфорно И Безбедно Четкање На Заби Со Отстранување На Непотребни Тензии На Косата.Идеален Коса Detangling Четка; Дизајниран Да Пропадне, Кога Ќе Се Сретнат Отпор Како Tangles И Јазли; Vented Со Воздушно Дупка Па Воздухот Да Циркулира Под Гума; Им Овозможува На Четка Да Се Исуши Целосно Меѓу Користи.Ionic Најлон Влакната; Карактеристики Турмалин Најлон Топката Падна Влакната Кои Се Ion Исполнет; Овие Јони Се Природно Да Се Пробие До Големи Молекулите На Водата; Помогне Да Се Намали Суво Време И Да Се Зголеми Сјај Додека Спречување На Статични И Frizz.Финтата Слободни И Едно Парче Рачка; Без Гребени Или Празнини Во Едно Парче Моделирани Рачка; Не Постои Простор За Коса За Да Добиете Фатени Или Snagged Додека Стил.Помага Да Се Дистрибуираат Производи Преку Коса, Може Да Се Користат Да Се Дистрибуираат Производи Како Гел Или Мус Рамномерно Во Текот На Косата; Да Користите Четка Средството За Смекнување На Косата Низ Косата Да Безбедно Да Untangle Оштетување Јазли.На Spornette Ion Фузија Перница Гребло Четка е долго, топката-падна најлон влакната се одлична за зацврстување, мазнење, и detangling кратки, средни и долги коси.Голем гребло, исто така, може да се користи за масажа на скалпот и стил, додека намалување на секое влечење и snagging.Овие Турмалин Ionic Влакната се намали статични со секој поминат и да се обезбеди коса има максимален сјај.Оваа ion фузија гребло четка карактеристики идеална форма и турмалин најлон влакната лесно да се исправи и мазна коса.Оваа зацврстување четкање во комбинација со удар фен е она што салон професионалци дофат за да се изедначи дури и најтешките коса видови нежно и ефикасно.На Spornette Ion Фузија семејството на стил четки карактеристики на ion-обвинет влакната кои се пробие до молекулите на водата за брз, лесен удар-сушење и стил.Косата е лево елегантни, мазна и свиленкаста со помош на негативно наелектризирани јони.Со посебен ouchless рачка, четки елиминира области каде коса може да се испреплетени или фатен.Прекрасен додатоци за вашата четка семејство.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата