.

.

3/8 АРБОР ТРКАЛА MANDREL ЧАК ТИП ТРКАЛА ДИСК НОСИТЕЛОТ 1/4 месо тело ЗА РОТАРИ АЛАТКА (Е1)

3/8 АРБОР ТРКАЛА MANDREL ЧАК ТИП ТРКАЛА ДИСК НОСИТЕЛОТ 1/4 месо тело ЗА РОТАРИ АЛАТКА (Е1)

DEN 239.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

3/8" ТРКАЛО MANDREL - АРБОР MANDREL ЧАК ТИП ТРКАЛА MANDREL - ДИСК на НОСИТЕЛОТ - 1/4" месо тело РОТАРИ МЕЛНИЦА АЛАТКА - Mandrel чак тип арбор носителот може да се користи за да се одржи различни тркала со 3/8" арбор дупка, за брусење, пескарење, чистење и полирање.Mandrel може да се користи со ротари моќ алатка.Квалитет направени Mandrel дека се изработени од страна на CNC Опрема, да прецизни tolerances, направени од челик и готови со отпорен на корозија заштита.Оваа mandrel е направен за да се одржи Тркала со 3/8" арбор дупка.АВИОНИ на Производ # 1301-3838 Направен во САД.СПЕЦИФИКАЦИИ : · вкупна Должина : 2-1/32" - 51.64 мм · Арбор Дијаметар : 3/8" - 9.53 мм · Бунари со Дијаметар : 1/4" - 6.25 мм · Арбор Спектар Капацитет : 1/4"- 38" - 6.25 мм - 9.52 мм · Прирабница Дијаметар : 11/16" - 17.4 мм · Mandrel Тежина : 0.925 оз. - 26.2 гр РАБОТА БЕЗБЕДНО * се Земе мерки на претпазливост кога се работи со ротари тркала и алатки, секогаш НОСЕТЕ ЗАШТИТА за Очи и Лице.Продажба е за 1 MANDREL Објект е Сосема Нов Никогаш не се Користи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата