.

.

PandaEar Бебе Обука Масажа Rock n Штракаат Играчка Teether Pacifier Прстен| Храна Одделение Мека Безбедно BPA-Free Силикони | Бебиња Години Доенчиња

PandaEar Бебе Обука Масажа Rock n Штракаат Играчка Teether Pacifier Прстен| Храна Одделение Мека Безбедно BPA-Free

DEN 118.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【100% БЕЗБЕДНО】Нашето Бебе Штракаат Teether е направен со сертифицирана и одобрена премиум 100% Храна Одделение Силиконски дека е BPA, ПВЦ, Латекс, Латекс, Метали, Phthalate, Токсични и ' Рѓа слободни.Мек и флексибилен материјал е одлична за позема, истегнување, и teething, со 4 дискови во центарот на штракаат далеку. 【100% УДОБНО】Panda Ear е бебе teether е уште една иновација во природна teething процес, како и играчка, која е комбинација на вежби за млади раце, непцата и забите.Идеален за оние кои се само на добивање на нивните првите заби, овој смирувачки објект помага да се задржи деца удобно.Текстура површини дека масажа и го стимулира непцата се совршени за помагање на ерупција на предниот, средниот и задниот заби.Меки силиконски се чувствува добро на бебето непцата. 【100% ТРАЈНИ】Panda Ear е Супер-трајни teether е направен за гризење и џвакање, и има различни текстура комбинации за да се стимулира непцата и забите.Мекото уште трајни силикони teether е вашето бебе е најновиот најдобар другар, кои престојуваат од нивна страна преку секој chomp и џвакање.Тоа е лесно за малку раце да се одржи и да се, исто така, ергономски дизајниран за да пристапите сите teething области. 【100% БОЛКА】Нашата Премиум Текстура и Билатерален Teether е Дизајн им овозможува на вашето бебе да се соголуваат и залак во играчка да ги смири своите болка непцата.Тоа е олеснување на болка и непријатност во секоја област на teething бебе уста.Teether е многу лесно за малку прсти да се добие силна контрола, со уникатен дизајн кој помага во јазикот истражување и говор развој. 【100% ЛЕСНО ДА се ЧИСТИ】Едно парче хигиенски дизајн помага да се избегнат нечистотијата и бактериите од собирање.Лесно се чисти карактеристики го прават go-време дури и побрзо; тоа е машина за миење садови безбедно (врвот rack) и може да се sterilized преку вриење, микробранова печка, или електрични sterilizer.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата