.

.

100mm Круг Дијамант Сегмент Мелење Диск Тркало Мелница Машина Алатка High Speed Челик Алатка за Мелница Машина за Полирање

100mm Круг Дијамант Сегмент Мелење Диск Тркало Мелница Машина Алатка High Speed Челик Алатка за Мелница Машина

DEN 338.16

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Направени од високо квалитетен материјал, отпорност на абење, долг животен пат.Висок мелење ефикасност, мазна, непрекинат рабови, нема да произведе тремор.Со употреба на мелење машина, ефикасно и брзо.Добро полирање ефект, лесно да се справи со различни груба површина.Погоден за мелење разни камен како што мермер, гранит, керамика, бетон и други обработка и полирање.Спецификација : Материјал : Дијамант Тежина : 210g/7.4 оз Облик : тркалезна Максимална линеарна брзина : 80rmp Надворешниот дијаметар : 100mm/3.9 инчен Внатрешен дијаметар : 20/22mm Пакет Листа : 1* Дијамант Мелење Тркала.

Кон својствата

Material:
Diamond
Weight:
210g/7.4oz
Shape:
round
Maximum linear speed:
80rmp
Outer diameter:
100mm/3.9inch
Inner diameter:
20/22mm
  :
Package List:
1* Diamond Grinding Wheel :

Најдобри предлози во категоријата