.

.

ShuOne HDMI KVM Extender 4K@30Hz, KVM Над TCP IP Поддршка Gigabit Рое Network Switch до 383ft Cat6 да HDMI Приемник (ЦРНО-383ft kvm Extender(Само за Примачот))

ShuOne HDMI KVM Extender [email protected], KVM Над TCP IP Поддршка Gigabit Рое Network Switch до 383ft Cat6 да HDMI Приемник

DEN 2039.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

П: USB уредот не работи.Мулти-роб контрола на силите networking. 【Ве молиме Имајте во предвид】 : Ова е само приемник, не предавател. Проверете дали испраќачот и примачот работи правилно(Статус на LED flflash бавно) 3. Промена на краток мрежен кабел за тестирање 3. Проверете дали HDMI извор работи точни. 【Еден Приемник】на премисата дека само на примачот треба да биде заменет, вие не треба да купат предавателот, вие само треба да се купи еден приемник, кој може да го спаси вашиот цена во најголема мера.Проверете USB конекција помеѓу испраќачот и PC/ДОМАЌИН 2.Па ве молиме пазете што ако сакате да го користите овој уред со други уреди на истата локална мрежа.3 БОЛЕСТ)напојување, подобрување на систем за цврстината и погодност.Проверете дали USB конекција ЛЕР е светкави 3.П: Жолта светлина предводена од LAN порта не е светлината?.Ако не, проверете дали HDMI Конекција, HDMI кабел, HDMI resolution амбиент.Ги исполни вашите различните потреби.Проверете дали USB конекција ЛЕР е светкави 3.Ќе треба да се изгради VLAN врска помеѓу испраќачот и примачот за управување со switch. Проверете дали испраќачот и примачот работи правилно(Статус на LED flflash бавно).Се подобри стабилноста и брзината на сигнал на пренос.П: Не се прикаже на екранот за да се поврзете приемник?.KVM и USB extender може да се прошири на KVM и USB сигнал растојание до 20 километри низ cascaded мрежа продолжување на мулти-ниво прекинувачи.【Мултифункционален Extender】 KVM extender Resolution поддржува 4 [email protected] Hz 4 : 4 : 4, Ultra HD е целосно lossless, ниска латентност, поддршка full-format HDMI аудио, еден Многу емитува режим,USB2. Проверете дали HDMI извор работи точни.П: Не се прикаже на екранот за да се поврзете приемник?На: 1.П : Како да го користите kvm extender работа со локален уред?.Ако не, проверете дали HDMI Конекција, HDMI кабел, HDMI resolution амбиент. Промена на краток мрежен кабел за тестирање 3.На каскада режим да може да се прошири на KVM сигнал и USB сигнал до 20 километри. Проверете дали екран поддршка 4 K, дали излезна резолуција поддржана од екранот. Проверете поврзување на мрежата кабел 2.3 болест РОЕ Моќ Над Ethernet】Поддршка Рое(802.A : Овој уред поддржува 1 испраќачот до повеќе примачи, бидејќи тоа се користи за емитување протокол.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата