.

.

12V 55W H3 8000K Тешки AC HID Xenon Светилки пакет со AC Дигитална CANBUS Тенок Придушници Не OBC Грешка за 12V Возила (санта мраз)

12V 55W H3 8000K Тешки AC HID Xenon Светилки пакет со AC Дигитална CANBUS Тенок Придушници Не OBC Грешка за 12V

DEN 1560.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Има 2 шрафовите за монтирање во внатрешноста на светлата обвивка контрола на вертикално и хоризонтално ниво.Не инсталирајте го КРИЕШЕ придушници во близина на моторот, ниту било каде на водата може да лесно да се добие излез.Можете да ја испита како крушка ќе се одржи во место, така што ќе знаете што можеби ќе треба што е правилно.Силно се препорачува што се однесуваат на Youtube да се запознаат инсталација за работа на прво место!. 【НЕ OBC Грешка】Нашите комплет опремена најновите изградена-во интелигентни CANBUS декодер која следува OE / OEM стандард, совршено се вклопуваат за CANBUS возила без OBC грешка.Во такви, треба да го измените адаптер или да го замени со дизајниран КРИЕШЕ сијалица адаптерот/носител (пакет не се вклучени). 6000 K : Повеќето заличи бел сјај : Блиску до сончева светлина и удобно да очи.Може да се однесуваат на интернет за повеќе информации за светлата на вредноста.Бидејќи ученик договор и ограничена количината на светлина што влегува вашите очи. 4300 K ОЕМ Жолта : Добра пенетрација во врнежлив и магла дена (Главно на ОЕМ settings (поставки)). 【Инсталација】БИДЕТЕ СИГУРНИ дека знаете како да го инсталирате.Ве молиме имајте предвид, некои автомобили можат да имаат адаптер помеѓу свет и latch.Злоупотреба активности, несоодветна причина за возврат, недостасува/скршени делови, лажел за неисправен производ, се вратат на други производи, итн. 【Светлината】 55 W VS 35 W, Тоа е доста тешко да се разграничи разликата помеѓу две СИЛНА светлина, ако стојат пред нив во блиска далечина.Клиентите се враќа ќе испрати назад до нашиот магацин и да се провери од страна на нашите техничари. 8000 K : снежана боја : Егзотични, повеќе луксузен изглед, но имаат сина нијанса.Како да се направи КРИЕШЕ комплет ќе работат правилно во секое време?.Не се сврти го КРИЕШЕ и исклучување често.????【Сијалица Големина】Платформа е fitment упатства не се апсолутно точни.Тоа е доста тешко да се разграничи разликата помеѓу две СИЛНА светлина, ако стојат пред нив во блиска далечина.Сепак, да обезбеди повеќе од далечина > 20 m, може да се види разликата.Ви благодариме!. 3000 K Златниот : најсилните пенетрација (склопот на магла-светло или мотоцикл светлата).Проверка на возилото акции сијалица или прирачникот за сопственикот се неопходни.Осигурете се дека конекторите на КРИЕШЕ комплет се добро обезбедени. 12000 K : Бела боја, со очигледно Сина проекција : Многу кул outlook.Бидејќи ученик договор и ограничена количината на светлина што влегува вашите очи.Бидејќи светлината на моделот промени : .Ќе очекуваме да платформа за Безбедност Тим и форуми.Светлината Карактеристичен и Перформанси.Ви благодариме за вашето разбирање.Осветленост : .Ве молиме имајте предвид дека сијалица големина ќе бидат РАЗЛИЧНИ од МОДЕЛ, ГОДИНА, и РЕГИОНОТ.Пак моторот на првиот, пред вклучување на КРИЕШЕ комплет. 【Ако имате било каков проблем】ве Молиме порака нас преку платформа порака.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата