.

.

FTG САД Замена на Дрво Countersink Вежба Малку Сет 3 Парче Иста Големина #6 (9/64) Параболична Flute Коси Точка за Машини со Директно месо тело - Заострените ХСС М2 Вежба Само Малк?

FTG САД Замена на Дрво Countersink Вежба Малку Сет 3 Парче Иста Големина 6 (9/64) Параболична Flute Коси Точка

DEN 287.28

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Поради својот уникатен дизајн, со подобрување на чип екстракција, FTG Параболична Flute вежба битови вежба дупки побрзо од другите вежба models This производ е дизајниран во Њу Џерси со Фер Трговија Група САД ДОО и Професионално произведени во Кина во FTG САД спецификации; користење на Логото на брендот ласерски печатени на секој countersink месо тело нуди доверба во производот автентичност. - За разлика од други производители, ние обезбедуваме Извештаи издадени од страна на НАС Трети Лица Акредитирани Лабораторија за Тестирање.Компанија со Седиште во Bloomfield, њу џерси, САД.Пакетот содржи 3 Парче Иста Големина 9/64" Замена Заострените Вежба Малку Само, Без Четири-машина Countersink, направени за замена на 9/64" малку #6 Countersink FTG 6810 PRBFTG Параболична Flute им овозможува на чипови да тече нагоре брзо оставајќи помалку штета да се коригира по дупчење. - Врвен Квалитет на Челик се користи во FTG САД вежба битови се потврдува со Сертификат за Анализа Извештај објавен од страна на НАС ANAB Акредитирана Лабораторија.Параболична спирала им овозможува на чипови да тече нагоре брзо оставајќи помалку штета да се коригира по дупчење.Поради својот уникатен дизајн, со подобрување на чип екстракција, FTG Параболична Flute вежба битови вежба дупки побрзо од другите вежба модели.Пакување поставите комбинација/дизајн е заштитен со НАС Авторските права за Статистика. - СЕ ПРЕПОРАЧУВА избегнување на Параболични Flute вежба битови за лим бидејќи flute форма може да предизвика да ги "corkscrew" преку материјал. Параболична флејта се изградени со поширок flute форма за зголемување на чип проток.Подобрување на чип евакуација води кон подобра завршна површина во дупка.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата