.

.

Ноктите Clippers,360 Степени Rotatable Нерѓосувачки Челик Нокти Педикир Алатки

Ноктите Clippers,360 Степени Rotatable Нерѓосувачки Челик Нокти Педикир Алатки

DEN 215.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

1. Не ' рѓосувачки челик : Овие нокти clippers се издржливи и убави со нивното високо-квалитетни нерѓосувачки челик структура. 2. 360-степен ротирачка глава : Оваа единствена функција ви овозможува да го стега вашите нокти и ноктите од повеќето удобно агол, и ви овозможува да го видат она што се прави.Се сече ноктите лесно со вашиот не-доминантната рака. 3. Удобно користење и одлична контрола : На подолго се справи со дизајн ви обезбедува со умерена количина на контрола простор и потпора за да се спречи пропаѓање и да добие чиста инцизија без примена на многу притисок.Многу погодна за артритис пациентите. 4. Добар јасност : Дури и thickest ноктите може да бидат сотрени.Нема повеќе грапав, облека, испукана и сплит ноктите nailing сè.Нашите clippers ќе ги намали без проблеми во секое време.Не поднесување е потребно. 5. Брзо намалување за постари лица : Со 360-степен ротирачки главата, корисниците не треба да ги намали своите нокти во непријатна позиција.Тие може да го намали нивниот ноктите лесно и лесно, без да бара помош од другите.За стари лица, ноктите clippers со 360-степен ротирачка глава се побезбедно да се користи.Спецификации : Димензии : 8cm/9.5 cm изборен Материјал : не ' рѓосувачки челик Забелешка : 1. Поради различни екранот и светлосни ефекти, вистинската боја може да биде малку поинаков од сликата.Поради прирачник за мерење, ве молиме да дозволи отстапување од 1-3 см.Пакет се Вклучени : 1/2/5pcs (изборен) помине clippers.

Кон својствата

Size:
8cm/9.5cm optional
Material:
stainless steel
1. Due to the different display and light effects, the actual color may be slightly different from the picture. Due to manual measurement, please allow a deviation of 1-3 cm. :
Package Included:
1/2/5pcs (optional) nail clippers :

Најдобри предлози во категоријата