.

.

Поголем Компатибилен Лента Замена за SP700 Печатач Лента Б/R Замена за Ѕвезда SP-700BR, РК-700BR, SP-712, SP-742 Мастило Панделка (Црна и Црвена, 12-Pack)

Поголем Компатибилен Лента Замена за SP700 Печатач Лента Б/R Замена за Ѕвезда SP-700BR, РК-700BR, SP-712, SP-742

DEN 455.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Супериорен Квалитет - Поголема мастило панделка замена за rc700 користат ултразвучно заварување машина за splice на лента, мазна најлон база и парична казна мастило честички се способни за печатење јасно, отпор да избледи и намалување на абразија на иглата.Разни Прилики - Поголема компатибилен rc700 лента мастило може да се користи за канцеларијата, семејството, или други бизнис ситуации.Тоа е совршен за печатење објекти како што се приемот на каса.Премиум Карактеристики - 5.5 метри лента нуди трајни печатење.Висок квалитет на мастило им овозможува на хартија за да бидат отпорни на светлина, топлина и вода.Школка на ABS е не-токсични и рециклираат.Високо Компатибилни - Совршено компатибилни со Ѕвезда SP700 712 712 R 742 742 R.Совети - ве Молиме потврдете го моделот на вашиот печатач и панделки.ПОГОЛЕМ Печатење Резерви Компанија има развиено децении во областа на канцелариски материјали и е секогаш да им обезбедиме на нашите клиенти со најдобар квалитет.Секоја лента е плански произведени во нашата прва класа објект, и секој производ е сеопфатно тестирани пред пратката.Ние сме посветени да го револуционизира на Компатибилен Лента Кертриџ индустрија со нашите високо-одделение производи.Бренд-нови ABS школка.Висока густина Најлон лента.Рамномерно парична казна мастило честички.Ултразвучно заварување технологија.Нашите најнови надгради школка е за вбризгување на пластични од бренд-нови пластични и доаѓа во прецизни спецификации за лесна инсталација во вашиот печатач.Секоја лента се доаѓа со независни пакет кој може да се понуди подобро печатење искуство.Поголем може да ви помогне да добиете повеќе удобно со вашите секојдневни работни места, додека намалување на трошоците.ПОГОЛЕМ Печатење Резерви Компанија има развиено децении во областа на канцелариски материјали и е секогаш да им обезбедиме на нашите клиенти со најдобар квалитет.Секоја лента е плански произведени во нашата прва класа објект, и секој производ е сеопфатно тестирани пред пратката.Ние сме посветени да го револуционизира на Компатибилен Лента Кертриџ индустрија со нашите високо-одделение производи.Чекор 1 : Отворање на предната маска на печатачот.Чекор 2 : Инсталирајте го лента кертриџ, и метал knob лицето нагоре на десно-страна.Чекор 3 : малку пресврт мастило панделка knob да се обезбеди лентата е цврсто рана.Чекор 4 : По мастило панделка прилепува на своето место, во близина на предниот дел.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата