.

.

Брилијантен Бебе Четка за заби со Бебе Другар - за Возраст 4-24 Месеци, Микро Влакната Чисти Сите Околу Устата, Децата Ги Сакам, Мулти-Боја, 6 Count

Брилијантен Бебе Четка за заби со Бебе Другар - за Возраст 4-24 Месеци, Микро Влакната Чисти Сите Околу Устата,

DEN 1242.96

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Бебе Четка за заби на Брилијантен Орална Нега Програма која расте со вас и вашето дете од раѓање, прилагодена за секоја возраст и на сцената, за да се помогне во развојот на љубовта на четкање на заби и добро орално навики.Бебиња и мали деца љубов Брилијантен Бебе Четка за заби и мајки одобри-иновативен дизајн кој мека, круг совет влакната околу 360 четка главата, им овозможува за правилно чистење на забите без извртување на зглобот. 10 пати повеќе влакната овозможува поголема отстранување на плак, остатоците од храна и ефикасно ги чисти и масажи бебе е јазикот, забите и непцата, кога во споредба со конвенционалните, еднострани четки за заби.Лесно, за дома и on-the-go орална нега!Може да се користи со вода за цел да биде повеќе за брзо сушење од обичен четка за заби.Брилијантен Бебе четкичка за Заби за вашето Бебе е Еруптираат заби, возраст 4-24 месеци, развиен во партнерство на Осака Универзитетот Младата Забна Клиника.Боја : Мулти-боја | Големина : 6 Брои во Потрага да се обучуваат вашето бебе со правилна орална грижа, но немаат соодветни алатки?Брилијантен Орална Нега водичи вас и вашето бебе со чекор по чекор на програмата за да се постигне целта.Откријте ефект што го имаат на вашето дете орална нега со почеток во раните години за да помогне во развојот на љубовта на четкање на заби и добро орално навики во текот на.Се сврти на четкање заби кошмар во сон со Брилијантна Бебе Четка за заби.Креирање забава за четкање за бебе додека наставата вештини, децата ќе побара да се четка и мајки ќе бидат задоволни.На 360° четка-раководител водич мајка да четка бебе забите, темелно и лесно, достигнувајќи сите пукнатини без извртување на вашиот зглоб.На мека круг-совет влакната нежно масажа на бебето непцата и чистење на скапоцени заби.Тоа е не Може да го Пропушти Четка за заби смисли специјално за бебе уста, кој обезбедува повеќе моќни решение за чистење на забите, јазикот и непцата од еднострани четки за заби.За новороденче е тендер непцата и бебето teething, на производи се дизајнирани да се грижи за непцата и илјадниците бебешките заби од рана возраст со мека и безбедни производи, дека децата сакаат да џвакање на.Откако вашето дете заби, програмата продолжува да специфичен Брилијантен четки за заби.Програмата продолжува кон Брилијантен четки за заби за возрасни и специјализирани орална нега, исто така, се дизајнирани со уникатен патентиран 360° четка.Брилијантен носи орална нега за значајни другите, како и на целото семејство.Им даде на вашето дете дар на животот, преку развивање на добра орална нега навики со иновативни Брилијантен Орална Нега на Програмата од страна на Бебе Пријатели затоа што Секое Бебе му Треба Другар.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата