.

.

Annamaet Жито-Слободен Salcha Poulet Формула Сува Куче Храна, (Пилешко & Патка)

Annamaet Жито-Слободен Salcha Poulet Формула Сува Куче Храна, (Пилешко & Патка)

DEN 214.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

СЕМЕЈСТВО во СОПСТВЕНОСТ И УПРАВУВАНИ : Annamaet Милениче храна, навистина семејство во сопственост и управувани од компанијата, е обезбедување на оптимална исхрана на кучиња и мачки за над 30 години, Нашата мисија е да се зголеми на здравје и благосостојба на нашата сакана домашни миленици, додека зачувување на животната средина и природните ресурси за идните генерации.ПРЕМИУМ ИСХРАНА : Нашите производи се холистички и ГМО слободни како Annamaet одржува строги стандарди за контрола на квалитетот, Сите месо и риба се користи во нашата формули се пренесуваат погодни за човечка исхрана, Сите наши производи се пченка, пченица и соја слободни, Annamaet користи artisanal производство, овозможувајќи за мали серии и бавно се готви.ОДРЖЛИВОСТА : Annamaet е посветен на повеќе одржлива иднина и благосостојба на нашата средина, Нашата посветеност кон одржливост вклучува не само нашите нови пакување, но она што е внатре во торба, како и, Annamaet сега се користи за одржлив пакување, направени со Био-Flex материјали кои се посебно конструирани за да biodegrade во депонии.Annamaet ЖИТО-СЛОБОДЕН ФОРМУЛИ : Дел од Жито-Бесплатна линија, овие формули се користи proteinated (chelated) минерали да им помогне на поддршка на имунолошкиот систем и оптимална минерални апсорпција, исто Така, содржи L-Carnitine кои се поврзани со подобри масти користење и помага да се одржи потпреме на телесна маса.Нашите живина формула е направен со ниско ниво на пепел пилешко и патка, Annamaet Salcha е многу вкусен и им помогна многу кучиња со чувствителна кожа и капут.Големина : 25 Фунти (Пакување од 1).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата