.

.

MAH Морски Sextant Големи Месинг Навигација Инструменти Гроздобер Стил Sextant Брод Историја Sextant Наутички Sextant во Тврдо Подарок Кутија.C-3082

MAH Морски Sextant Големи Месинг Навигација Инструменти Гроздобер Стил Sextant Брод Историја Sextant Наутички Sextant

DEN 1319.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Ова апсолутно прекрасни солидна месинг sextant со богата, на Возраст од Месинг заврши.Оваа Месинг Sextant е изработен од Месинг и Кутија е составен од искусни Дрво; Најдобра Опција за Квалитет на Производите.Нема компромис за квалитет.Голема маса врвот објект за статистика, Божиќ украси, дома и уникатен подарок за татко, брат, дечко, сопруг, наставникот и сите навигациони или наутички ентузијаст.КОМУНАЛНИ : Маринер, surveyor, наутички колектори, seafarer и ентузијасти и истите луѓе ќе уживаат во овој навигација инструмент солидна Големи антички месинг sextants.Како идеален подарок, ова навигација sextant уред е gleaming рекреација на класичен функционално калибриран sextants.КАЛИБРАЦИЈА : Делумно калибриран и функционална антички заврши месинг sextant, навигација инструмент работа како оригиналниот навигациони алатка.Како тоа да не е целосно да се калибрира, затоа не е препорачливо за сериозни навигација.УНИКАТЕН ПОДАРОК ОБЈЕКТ - Ова Месинг Sextant е најдобар подарок за вашето семејство, пријатели, маринер и surveyor.Пренослив дизајн на оваа sextant се направи тоа практично да се носат.Најдобар дел од цената во однос на квалитет на производи.Нема компромис за квалитет по секоја цена.ПРОИЗВОД ФУНКЦИЈА : Ова апсолутно убава и функционална месинг sextant со антички Месинг заврши.Оваа Месинг Sextant е направен од врвен квалитет Месинг.Оваа sextant е најдобар Во светот да ти даде прецизен резултат кој ви помага да се измери Хоризонтот, Должина и Ширина.Големина на : - 12.5 см - L x 11cm - W x 6cm - H (Sextant) Тежина - 400 game masters.Големина на : - 14.5 см - L x 14.5 см - W x 8.2 см - H (Дрвена Кутија) Тежина - game masters 500.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата