.

.

Fulesi Свет Стакло Ѕид Sconce Осветлување 2-Светла Злато Модерна Бранеа Месинг Ѕид Светлина Средниот Век, Покрај Ѕидот Светилка со Стакло Сенка за Лофт Дневна Соба и Спал?

Fulesi Свет Стакло Ѕид Sconce Осветлување 2-Светла Злато Модерна Бранеа Месинг Ѕид Светлина Средниот Век, Покрај

DEN 974.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

❤1.[Функција] : светилка тело е изработен од месинг со густа текстура, висока Осветленост и ниска потрошувачка на енергија,тоа е рѓа-доказ, прашина-доказ, и лесно да се чисти,се направи внатрешни работи повеќе модата. ❤2.[Примена] : средината на Овој век ѕид светлина е совршен за комерцијални и станбени употреба,специјално дизајнирани да го осветлите вашата foyer,трпезарија,спална соба,дневна соба,кафе бар,клуб,итн.Тоа е најдобар избор за домашна декорација. ❤3.[Соодветна големина] : 7.9" дијаметар, 22" висока; 4.7" големи стакло сенка дијаметар; 3.1" мала чаша сенка дијаметар,Извор на светлина : G9 база (Сијалица, не се вклучени), материјал : месинг,irradiated област : 3-15㎡,напон : 110-240 V. ❤4.[Лесно да се инсталира] : Ѕид/ површина монтирани, кабелска инсталација без комплексен инсталерот.Можете да ја инсталирате вашата соба нагоре или надолу според вашите потреби. ❤5.[Интимни услуга] : Ние гордо стоиме зад сите наши производи 100% и нудат 1 година гаранција.Ако има било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас и ние ќе ви обезбедиме со задоволителни решенија ПОБРЗО.Сите жици се поврзани.Кога распакување, да се биде внимателен да не се повлече со жици како лоша конекција може да резултат.За да го намалите ризикот од пожар, електричен шок или лична повреда, секогаш исклучете ги и отстранете тела и оставете ја да се излади пред замена на сијалица.Не допирајте сијалицата кога тела е вклучен или погледнете директно на запали сијалица.Чувајте запаливи материјали далеку од осветлена.Комбинирање на среден век и модерен дизајн, 2-светло стакло свет ѕид светлина ќе стојат во секоја соба. 2 бело стакло сенка, се додава концизен шарм, како и око-фаќање на жалбата за вашето семејство.Дали вие го користите злато ѕид sconce светлина во вашата спална соба, дневна соба, ходникот, трпезарија, итн, тоа ќе додадете прекрасен точка за вашиот простор.Име : Свет Ѕид Светлина.Материјал : Бакар, Стакло.Големина : D20cm * H56cm/ 7.9" * 22".Светилка тело боја : Злато, стакло сенка боја : Бела.Количината на светлина : 2. Извор на светлина : G9 база(Сијалица, не се вклучени).Напон : 110-240 V.Irradiated област : 8-15㎡.Процес : Умре-кастинг, мелење, заварување, полирање, итн.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата