.

.

Овлажнител Вентил 4040 Електромагнетниот Вентил Месинг Воздушен Вентил Компатибилен со Aprilaire Одговара за 400 500 600 700 Овлажнител 24 Volt

Овлажнител Вентил 4040 Електромагнетниот Вентил Месинг Воздушен Вентил Компатибилен со Aprilaire Одговара за 400

DEN 839.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Примена : : 4040 електромагнетниот вентил е компатибилен со поголемиот дел Aprilaire навлажнувачи освен за комерцијални станбени единици и модели 800, 330, 445, 110, 112, 350 и 360. Функција : овлажнител електромагнетниот вентил за да може да контролирате колку влага влегува во вашиот овлажнител да се направи тоа е можно да се одржува соодветна влажност нивоа низ вашиот дом.Заменете броеви : 332226, 59000, 4040, 40-40, 52 P90, 5900063, 5 F-D1 RA-Q1 OQ, 683786072210, 686720404016, APR4040, B00 HSFN1 RY, B00 V8 CFBPS, B018 HBRMKO, CI4040, GA4040 и O1-UGBC-FCJ3. Лесно да се примени : инсталација на електромагнетниот вентил е многу лесно, само со користење на шрафцигер и клуч може да се постигне и тоа трае само неколку минути да го инсталирате.Издржлив материјал : овлажнител се направени од издржлив месинг материјал и бакарни жици, која може да послужи за долго време користење, може да се применува тоа за подолг период.Примена : : 4040 електромагнетниот вентил е компатибилен со поголемиот дел Aprilaire навлажнувачи освен за комерцијални станбени единици и модели 800, 330, 445, 110, 112, 350 и 360. Заменете броеви : 332226, 59000, 4040, 40-40, 52 P90, 5900063, 5 F-D1 RA-Q1 OQ, 683786072210, 686720404016, APR4040, B00 HSFN1 RY, B00 V8 CFBPS, B018 HBRMKO, CI4040, GA4040 и O1-UGBC-FCJ3. Инсталација чекори : Чекор 1 : исклучете го овлажнител : исклучи снабдувањето со вода до уредот.Чекор 2 : се отстрани електромагнетниот : unclip жици од електромагнетниот, со користење на прилагодлив клуч за да unscrew компресија орев, а потоа го отстраните дистрибутер и цевка, а потоа му било преостаната вода исцедете во пластичен сад, се исклучите снабдувањето со вода, користете шрафцигер да unscrew на шрафовите и батали стари електромагнетниот.Чекор 3 : се инсталира на електромагнетниот : усогласување на нови електромагнетниот и потоа се стегне завртки, потоа поврзете го водоводната линија, заменете дистрибутер цевка и ги заостри компресија орев, конечно да се поврзете жици на електромагнетниот.Чекор 4 : се поврзе на овлажнител.

Кон својствата

Material:
brass and copper wire
Model number:
4040
Watts:
2.3
Orifice:
3/ 64
Volt:
24/ 60V
MOPO:
125
Package quantity:
1 x 4040 Solenoid valve :
Note:
All the brand names and models mentioned are not applied as trade marks, just work as product adaptability. :

Најдобри предлози во категоријата