.

.

XLCMSY Кобалт Вежба Малку Сет, M35 ХСС Директно месо тело Пресврт Вежба Отпорни на Топлина Метал Вежба Битови за цврст Метал, Нерѓосувачки Челик, Прекалени Челик, Леано ?

XLCMSY Кобалт Вежба Малку Сет, M35 ХСС Директно месо тело Пресврт Вежба Отпорни на Топлина Метал Вежба Битови за

DEN 263.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Кобалт вежба битови се особено успешни во сечење преку напорна метали како што се од нерѓосувачки челик и леано железо, иако тие може да се користи за помеки материјали, премногу.Со кобалт вежба битови често се користи во многу построги услови, ќе треба да се изостри вашето секои сега и тогаш.Тие се изработени од квалитетни материјали, кобалт вежба битови имаат тенденција да останат поостри подолго од другите видови на битови.овие кобалт вежба битови се користат во металугрија, тоа е идеален за сечење тешко легури како што се од нерѓосувачки челик и леано железо, не се погодни за стакло или керамика.Кобалт вежба битови не се направени од чисто кобалт, туку челик легура со 5% кобалт.Тие се изработени од квалитетни материјали, кобалт вежба битови имаат тенденција да останат поостри подолго од другите видови на битови. 【Практичен Дизајн】 метал вежба делови комплет карактеристики права месо тело дизајн кој го прави полесно да се поправи и токму машина, заштеда на време и за подобрување на работа ефикасност. 【Лесни & Трајни】 Дизајниран со 135 степен сплит точка, овие вежба битови се многу лесни, елиминирање на потребата за центар удар, што сечење побрзо и помалку моќни, спречување на одење и сечење нерѓосувачки челик поточно, благодарение на нејзината прецизност мелење склони сечилото дизајн, секој малку обезбедува брзо дупчење со одлична чип отстранување.На битови имаат авто-центрирање 135-степен сплит точка која продира тврд материјал без пилот дупка и произведува мали чипови за да се намали затнување.Со кобалт вежба битови често се користи во многу построги услови, ќе треба да се изостри вашето секои сега и тогаш.【Отпорни на топлина】 Оваа директно месо тело пресврт вежба во собата е направен од 5% кобалт high speed челик, додавање на молибден и кобалт да се формира еден затврднат легура со Rockwell цврстина на 67, Тоа е супер отпорни на топлина и отпорност на абење може да се намали тешко метали брзо, погоден за дупчење висока цврстина материјали, до 10 пати во животот од обичните ХСС вежба битови.Тоа е совршен натпревар за дома, DIY, работилница или возила поправка продавница.На кобалт вежба битови се погодни за стандард вежба chucks и конвенционалните круг chucks. 【Безбедно и Еко-пријателски】 High speed челик со 5% кобалт, издржлив, безбеден и еко-пријателски, со обезбедување на повеќе алатка живот и намалување на загадувањето на животната средина, Тоа е многу практична и user-friendly вежба малку за сечење преку скаменетото материјал, златен површински третман држи лубрикант подобро за неспокојот дупчење.На вежба малку е нормално било предложениот материјал (90°) при работењето на електрична рака вежба.Кобалт вежба битови се досадна златна боја, златна облога е отпорен на корозија и ја зголемува тврдоста на вежба битови.Вода или coolant може да се додаде време на дупчење да го продолжи својот животен век.Директно месо тело дизајн им овозможува на вежба битови за челик да бидат безбедно прицврстени и прецизност-заврши.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата