.

.

SKYWORLD 22 инчен 270W LED Светло Бар, Криви Жолтиот Килибар Поплава Место Комбо Зрак Работа Возење Светла за Магла со Инсталации за Полнење за Поларис RZR Автомобил АТВ UTV SUV ?

SKYWORLD 22 инчен 270W LED Светло Бар, Криви Жолтиот Килибар Поплава Место Комбо Зрак Работа Возење Светла за Магла

DEN 1415.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Повисока Осветленост : Tri-ред LED оптички систем, 3000 K-3500 K Топла Жолта / Жолто Светло, проект светлина во екстремни далечина преку темна & задржи светла опкружувачки осветлување во поголем број.Led Светло Бар Димензија : 22 инчи(552x86x78.4)mm,Со Монтажа Заградата е : за 24"(603x86x78.4mm).Совршен Зрак Шема : на самото Место Поплава Комбо Зрак Шема со Најширока Ангел да се Види и Уште Многу Светла во Центар.Универзална Примена : Однесуваат на Различни Видови на Камиони,Off-road Возила,4x4,ЏИП,Рударство,Пловењето,Земјоделство и Тешка Опрема итн.Пакет се вклучени : 1 x 22 инчен Криви Тројно Ред Led Светло Бар + Монтажа голема Заграда + Жици се Подигнат Комплет.SPECIFICATIONCurved LED Светло Бар : 270 W (90 КОМПЈУТЕРИ X 3 W Висок Интензитет Led диоди) Lumens : 27000 LMVoltage : 10-30 V DC Voltage Size : 22 x 3.4 x 3.1 инчен / 550*84*79.4 mm Light Зрак : Комбо Зрак, 30 Степен на самото Место Зрак и 60 Степен Поплава Beam Color температура : 3000 K Топла Жолта Килибар Light Casing материјал : Алуминиум alloy Mounting Заградата : Нерѓосувачки Steel Lens материјал : PMMAWorking температура : -40℃~ 85℃животен Век : 30000 Часа Above FEATURESHigh Осветленост : 7 D Тројно Ред LED оптички систем, проектот светлина во екстремни далечина преку темна задржи светла опкружувачки осветлување во поголем број.Со прилагодлив за монтажа заградата : тоа може да се прилагоди на околу 45 степени,што прави да се менува насоката на светлото зрак полесно.Светилка може да се лизгаше по инсталирате додатокот.Со високи Перформанси : IP67 Водоотпорен Стапка, Висок квалитет на топлина спроводливост силиконски гел заедно со редизајнирани алуминиумски легури домување, обезбедување на подобри ефект на ладење за долга работа животниот век.Работна Температура : -40℃~ 85℃ ,животниот век над 30000 часа.Широко Апликација : Off-Road возила цел : 4 WD,UTV,Песок, железнички,АТВ,ЏИП,Мотор,Автобус,Приколка,Камион,обука на Специфични возило цел : Рударски камион, Багер, Булдожер, Кран,Патот ролери,Вилушка Лифт, Оган мотор,Полицијата Спасување Возилото,Воено Возило Другите цел : Двор светилка, Риболов, Брод, Јахта, Патот Светилка,уличното осветлување.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата