.

.

4 Инчен Драсканици Писмо Stencils за Божиќ Ѕид Оркестарот со 3pcs Сликарски Четки,Обновливи Плочка Матрицата, Драсканици Писма за Сликарство на Дрво,Божиќ Дома, DIY Занает?

4 Инчен Драсканици Писмо Stencils за Божиќ Ѕид Оркестарот со 3pcs Сликарски Четки,Обновливи Плочка Матрицата, Драсканици

DEN 167.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【Квалитетни и Издржливи】На драсканици матрицата комплет е направен на квалитет на ПЕТ материјал, кој е издржлив, флексибилни, и не е лесно да се скрши.Тоа може да се исчистат со вода и сапун лесно.Затоа, можете да користите било која боја ви се допаѓа, бидејќи тоа може да се користи. 【Интересни DIY】 големината на буква stencils се 4 во x 4 во, и големината на буквите е 3 во х 2 кај.Оваа големина е погоден за повеќето дрвени шаблони, тие се усогласени лесно за брз и прецизен цртеж, и тоа може да додадете нови и интересни елементи на вашиот сликарство. 【Широка Примена】На Драсканици Букви може да се користи на било која површина, како што се дрво, ракотворби, маици, продавница декорација, ѕидови, плочки на подот, стакло, плетени ткаенини, ликовната уметност списанија и картички одлуки, итн.Можете да направите нешто што сакате. 【Идеален Подарок】Оваа драсканици писма матрицата комплет вклучува целосен 26 англиски букви.Тоа е алатка за децата да научат да ги запишува зборови и тоа може да го стимулира нивниот ентузијазам за учење.Тоа е идеален избор за пријатели да се направи Божиќ DIY занаети, која ќе донесе многу забава време на вашите пријатели. 【Она што Ќе Добиете за】пакетот contains1 сет од 4 во x 4 во писмо шаблони и 3 сликарски четки со различни големини, што е доволно за да ги задоволи вашите DIY создавањето.Нашата буква и број обрасци може да се примени на многу проекти; Се вклопуваат за дрво, занаети, сликарство, дома декор и продавници декорација, тие можат да се применат на ѕид, плочка, уметност весник, - карта во донесувањето одлуки и повеќе.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата