.

.

uxcell Намалена месо тело Пресврт Вежба Битови 13mm High Speed Челик 4341 со 10мм месо тело 1 Buc

uxcell Намалена месо тело Пресврт Вежба Битови 13mm High Speed Челик 4341 со 10мм месо тело 1 Buc

DEN 239.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Карактеристики : Сечење на Работ Дијаметар : 13mm / 0.51"; месо тело со Дијаметар : 10мм / 0.39"; Сечење на Работ Должина : 56mm / 2.2"; Вкупна Должина : 150mm / 6".High Speed Челик Алатка : Високо-брзински челик прав месо тело алатка е добра за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Намалена месо тело : Намалена месо тело вежба проширува големина опсег капацитет на преносни вежба чак.Заеднички flute и целокупната должина за минимална прилагодување во текот на алатка промени.Black & Gold Оксид Крај : Премиум злато титаниум и црна нитрид двоен слој може да се примени лубрикант подобро за неспокојот дупчење и е многу издржливи и отпорни на корозија.Разноврсна Користи : За употреба во широк спектар на нерѓосувачки челик, алуминиум, железо, бакар, месинг и метални материјали.Може да се користи за дупчење од нерѓосувачки челик, алуминиум, железо, бакар, месинг, метал, дрво и пластични материјали.Совршена алатка за одржување одделенија, машина продавници, и други индустрии.Погоден за рака вежба, табела вежба за обработка на опрема, итн.Погоден Лубрикант е погодна за сечење или ладење, правејќи го полесно сечење, подобрување на мазност и димензионални точност.Тоа може да ви помогне да се продолжи работниот век на алатки во допирање операции.Намалена месо тело вежби се прошири големина опсег капацитет на преносни вежба чак.Заеднички flute и целокупната должина за минимална прилагодување во текот на алатка промени.Премиум злато титаниум и црна нитрид двојна облоги може да се примени лубрикант подобро за неспокојот дупчење и е многу издржливи и отпорни на корозија од редовните црна површина.Остри Спирала флејта обезбеди уредно и непречено намалувања.Високо сечење на работ јакост, брзо сечење брзина.Спирала ритам го олеснува извозот на метални чип, заштеда на време и напор во работата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата