.

.

Кира Дома Дуо 14 Модерна Ѕид Sconce со Матирано Стакло Нијанси, за Бања/Суета, Хром Финиш

Кира Дома Дуо 14 Модерна Ѕид Sconce со Матирано Стакло Нијанси, за Бања/Суета, Хром Финиш

DEN 1799.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

УНИКАТЕН, МОДЕРЕН СТИЛ : Лесни-за-инсталирајте 2-светлина сабја стил ѕид sconce карактеристики сјајна хром финиш и конусни, отворени матирано стакло нијанси.Тела сјае совршен износ на светлината во двете нагоре или надолу насоки.Вертикална планината само.ЗАЛИЧИ на која БИЛО СОБА : Планината на оваа единствена, декоративни тела во која било област или декор.Совршен во бања со огледало, кадрирање вратата или entryway, ѕидот на ходникот, или опфатени тремот или патио.Дуото е dimmer компатибилен за вашето задоволство.УЛ НАВЕДЕНИ ЗА ВАША БЕЗБЕДНОСТ : УЛ наведени за влажни локации.Користи (2) ДОВЕДЕ, CFL, или до 60 W блескаво Тип Б candelabra база светилки.Светилки се продава одделно.ДИМЕНЗИИ : Ѕид Светлина : 14.25" (H) x 5" (L) x 4.5" Проекција од ѕидот, Задната плоча : 1" (H) x 5", (Г), Сенка : 5.75" (H) x 2.25" (D).НЕСПОРЕДЛИВ КВАЛИТЕТ И ГРИЖА на КЛИЕНТИТЕ како : Дизајнирани и поддржани во Калифорнија, ние сме НИ базирана компанија со вистински локална поддршка.Ако некогаш се судрите со сите прашања, се чувствуваат слободни да допрат до нас, како ние обезбедуваме 1 година гаранција.Продавница со доверба!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата