.

.

Profoot Пета Спасување Нога Крем 16 Унца Шише, 2 Пакет, за Испукани, Calloused, или Подсечен Кожата

Profoot Пета Спасување Нога Крем 16 Унца Шише, 2 Пакет, за Испукани, Calloused, или Подсечен Кожата

DEN 308.16

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Навлажнувачки Пета Крем : Направен со богата Argan Масло, Пета Спасување е специјално формулиран за да навлезат, придавам влогови и поправка дури и најтешките пукнатини и callouses; Одлични за нозете, потпетици, лактите, колената и рацете.Концентрирана Формула : Овој антиоксиданс-богати, не-мрсна, мирис-слободен формула ќе се смири и поправка нозе и потпетици без непријатни остатоци; Добие бебе-мека нозе со смирувачки, продорен влага.За Вашата Нога Здравје : Обидете се сите наши нога производи за нега, вклучувајќи обичај инсерти, нога перници, пета влошки, orthotic табани, пети кревети и пошта, и третмани за ноктот габа, bunions, corns и повеќе.Footcare Експерти : Ние знаеме нога болка и непријатност може да го запре од одење, трчање, работа, стои, или она што треба да го направите, тоа е причината зошто ние се направи највисок квалитет на производи со најдобрите материјали.Profoot Производи : Ние сме тука за да ви обезбеди помош за различни прашања од plantar fasciitis, нога болка, лак болка, болка во грбот, чекан прсти, испукана потпетици, corns, calluses, плускавци, bunions, ноктот габи и повеќе.Со Мароко Argan масло, висока во anti-oxidant витамин е.Дебел, луксузен, но сепак не-мрсна формула за сува, лушпеста, испукана нога олеснување.Овој интензивен третман е специјално дизајниран за да навлезат, придавам влогови и поправка дури и најтешките разбиена и calloused нозе.Вашата дневна навлажнувачки рутински не треба не само да биде така и за вашето лице и раце, нозете треба некои сакаат премногу.Pro Foot Пета Спасување Нога Крем е совршена дневна производ за навлажнувачки разбиена, подсечен, или calloused потпетици, лактите и колената.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата