.

.

VILUXY Бохемија Дрво Beaded Ѕид Sconces Ноќни Антички Селски Ѕид Sconce Осветлување Тела Бела Завршувањето на Спалната соба, Ходникот, Entryway, Passway, Бања, Суета Pack 2

VILUXY Бохемија Дрво Beaded Ѕид Sconces Ноќни Антички Селски Ѕид Sconce Осветлување Тела Бела Завршувањето на Спалната

DEN 1919.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【ДИЗАЈН】 : Овие ѕид sconces декорирани класичен бохемија стил елементи составена од цврсти бели дрво мушка и рака јаже јазол, создавање на око-фаќање изгледа дека претстава која сама по бохемски талент за било која област. 【ШИРОКА ПРИМЕНА】 : 8.15 во*4.57 во*13.26 во.Совршен за entryway, спална соба, кујна, дневна соба, девојката соба. 【ЛЕСНО се ИНСТАЛИРА】 : Нема потреба да се поврзете монистра.Сите монтажа хардвер и настава се вклучени за брза инсталација. 【DIMMABLE】 : целосно dimmable со компатибилен dimmer switch за да се создаде совршена атмосфера (dimmer вклучете се продава одделно). 【СИЈАЛИЦА БАРАЊА】 2 x 60 W(MAX) E12 Сијалица (Не се Вклучени), компатибилен со LED, Блескаво, Компактни Флуоресцентни, Халоген сијалица.Овој ѕид светилка има отворен дизајн го прави полесно да го замени светилки.Кога ќе го вклучите светлото, можете да видите убави светла и сенки на ѕидот.Тоа создава пријатна атмосфера за вашиот дом и да носи стилски и убави чувства кон вас.По инсталирањето на оваа светлина тела во entryway, спална соба, ходникот или скали како обновено декорација, тоа ќе го направи вашиот дом изгледаат сосема нов.Спецификација : .Материјал : Метал & Дрво И Монистра.Број на Сијалицата : 2(Сијаличката не се вклучени).Номинална Моќност : Макс 60 W*2. Номинална Напон : 110 V.Net Тежина : 4.5 фунти.Извор На Енергија : Hardwired.Димензии : 8.15 во*4.57 во*13.26 во.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата