.

.

Go2garden 6Pcs Градина Соларни Светилки Отворено Удели Декоративни Осветлување на Двор, Патека, Патио Оркестарот Тревник Украс (Црвена Бакар)

Go2garden 6Pcs Градина Соларни Светилки Отворено Удели Декоративни Осветлување на Двор, Патека, Патио Оркестарот

DEN 791.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Уникатен Новиот Дизајн : Ексклузивните авторски права, права на интелектуална сопственост заштита. 8 Lumens Меки Жолта Светлина : на отворено градина светла задолжен во текот на денот ( под директна сончева светлина) и да се сврти НА автоматски во текот на ноќта до 8 часа кога целосно наполнета.Светлата додадете еден убав допир на отворено место и да се создаде мирна релаксирачки амбиент во вечерните часови.Времето-отпорни : сончевата градина удели изработени со квалитетни пластични се обезбеди траен перформанси под повеќето временските услови.Не грижи за дожд, снег. (Зимски совети : да се чува остатоци и снег исклучите соларен панел за да се овозможи на батеријата да ја дополните).Димензии : Дијаметар 8.5 cm* Висина 32cm.Сончевиот пат светла дадат одличен пламен шема и да додадете топла акцент на вашиот двор.Карактеристики : Лесно да се соберат и да ја инсталирате во земјата, без жици треба, батерија вклучени, се заштеди енергија.LED соларна пејзаж светлата е убава градина подарок за вашите пријатели.Автоматско вклучување НА и ИСКЛУЧУВАЊЕ, штедење енергија;.Батерија вклучени,Без жица треба;.Се создаде живописни пламен моделот на земјата;.Водоотпорен : IP44, соларни светилки, може да работи добро и во врнежлив ден.Пакет : 6 Компјутери Go2garden Соларни Светилки Бронза.Светлина : Топол Сјај, 8 Lumens.Материјал : Квалитетна Пластика.Големина : 8.5 cm широк и 32cm висина;.Соларен панел : 2.0 V 80 MA.Батерија : Ну-МЗ АА батерија.Време на полнење : 6-8 часа ( под целосна и директна сончева светлина).Работно време : 6-8 часа по целосно наполнета.Работното време нормално се Намали во ЗИМА поради мека/слаби сончева светлина.Сончевиот удел светла доаѓаат со 8 Lumens топол сјај, и фрли исклучите атрактивен и доста пламен модел на теренот.Отворено светла е идеален за вашиот двор, задниот двор, градина, пат, walkway,на тревникот, патеката, цвет кревет и Новогодишни украси.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата