.

.

Relper-Lineso 50ft/15 МИЛИОНИ Cat8 Етернет Кабел, Отворено&IndoorHeavy Должност Голема Брзина 26AWG Cat8 LAN Мрежата Кабел 40Gbps, 2000Mhz Обложено со Злато, RJ45 Приклучок Водоотпорна S/FTP (50FT)

Relper-Lineso 50ft/15 МИЛИОНИ Cat8 Етернет Кабел, Отворено&IndoorHeavy Должност Голема Брзина 26AWG Cat8 LAN Мрежата

DEN 360.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

[S/FTP и Супер High Speed] : Cat8 Етернет кабел е составен од 4 заштитените извртени парови (S/FTP) и повеќе OFC жици (26 AWG), која може да го поддржи до 2000 MHz пропусен опсег и да се зголеми преносот на податоци брзина на 40 Gbps .Оклопна Cat8 и подобрување на квалитетот на извртени пар, Cat8 може да се минимизираат било сигнал пречки.Ви овозможува за репродукција на HD видеа, музика, сурфање на Интернет, и да играат игри во HD формат. [Тешки оптоварување и директно закопани]-Четири-core заштитените Cat8 Етернет кабел е многу ефикасни во намалувањето на EMI/RFI пречки и обезбедува највисок верност за долги пренос на податоци.Cat8 усвојува надгради ПВЦ, кој е водоотпорен и анти-корозија функции, и се повеќе издржливи и флексибилни во издржливост работа.Може да биде погребан директно.Погоден за надворешна и внатрешна употреба. [26 AWG и одлични перформанси] : во Споредба со другите 32 AWG Ethernet кабли, 26 AWG Cat8 е подебел, има брз и стабилен брзина на пренос, и е многу погоден за ПИ smart производи, како што се Облак податоци на Серверот и други потреби Паметни дома и во канцеларија производи со висок-брзина и високи перформанси мрежа. [RJ45 конектори и широк компатибилност] : Cat8 Етернет кабел со две заштитените RJ45 конектори на двата краја, многу погодна за мрежа за прекинувачи, IP Камери, рутери, прекинувачи, АДСЛ, адаптери, модеми и другите со RJ45 конектори уред на.Исто така компатибилна со Cat5 / Cat5e / Cat6 / Cat6e / cat7. [Времето отпор и УВ отпор] : Отворено оценет Cat8 Ethernet кабли се заштитени со висок квалитет на УВ-отпорни ПВЦ sheaths, што се анти-стареењето.Тоа можат да го издржат директна сончева светлина и екстремно студено, влажно и топло време, но сепак се работи ефикасно.Добар квалитет дизајн. 18 месеци гаранција и доживотно ентузијасти услуги на клиентите.Боја : 50 FT.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата