.

.

Навлажнувачки Гел Ракавици Чорапи Сет за Поправка на Сува Кожа, Рака, Нога Кожата Хидратантна Нега Поправка Подсечен Кожата во текот на ноќта, Exfoliating Гел Поставата ?

Навлажнувачки Гел Ракавици Чорапи Сет за Поправка на Сува Кожа, Рака, Нога Кожата Хидратантна Нега Поправка Подсечен

DEN 1869.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Навлажнувачки ракавици лекува супер суви раце.Студени зимски временски услови, честото миење на рацете, многу сув воздух и егзема и други услови може да предизвика болка, руптура, и тешка сушење на рацете и нозете.Ослободат вашите оштетена кожа во текот на ноќта со нашите едноставен влага богата решение.Додадете го Маслото од Јојоба / Маслиново Масло / Витамин E / Лаванда Масло insider на нашите Навлажнувачки Ракавици во текот на ноќта чорапи за да помогне да се спречи акумулација на садот, придавам влогови и омекне вашата кожа.Секојдневна употреба препорачува но барем 2-3 пати неделно.Лаванда мирис.Навлажнувачки Гел Ракавици Чорапи може да ги поправи и одржување на вашите раце и нозе многу добро.Перат и еднократно навлажнувачки ракавици може да биде страна се мијат, сушени на воздух, и да се користат одново и одново!Нашите материјали се не мрсна и латекс слободни што ги прави алергија пријателски.Скалабилни, двете машки и женски.Ако сакате да имате стара раце, овој гел навлажнувачки спа ракавица е совршен за вас, и тоа е, исто така, најдобриот подарок за вашата сопруга, семејството и пријателите.Материјал : gel Package Содржина : 1 Пар Навлажнувачки Ракавици & 1 Пар Навлажнувачки Чорапи.Длабоко Навлажнувачки : целосната покрие дизајн на гел лосион чорапи ракавици сет ќе ви донесе подобар омекне и навлажнувачки ефект.Можете соодветно да додавате Јојоба Масло, Маслиново Масло, Витамин Е, Масло од Лаванда insider ќе се поправи хард сува груба на раце нозе потпетици прсти и други кожни проблеми.Лесно да се чисти и да се користи повеќе пати, ние препорачуваме барем два до три пати неделно за 20 до 40 минути секој пат.Тоа може да длабоко поправка и негуваат вашите раце и нозе и прават вашата кожа да изгледа мазна и нежна.Ве молиме не машина за миење, ќе може да се мијат со рака, без сушење, со гел материјал е лесно да се исуши.Не користите железна да железо тоа.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата