.

.

Kosha Ајурведата Бакар Јазик Scraper Cleaner | Совршен Хируршки Јазик Scraper | Најдобар Лек за Лош Здив | Одржува Оралната Хигиена | Дебела Безбедно Тапи Агли | Флексибилни Рачка

Kosha Ајурведата Бакар Јазик Scraper Cleaner | Совршен Хируршки Јазик Scraper | Најдобар Лек за Лош Здив | Одржува

DEN 260.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Бакар како метал е познат по своите лековити цели за векови. 100% Чист Бакар.Нашите бакар scraper е целосно роботски одлуки за подобро да се користат и средства за чистење.Секој јазик почиста е внимателно обвиен во исклучителна памук торбичка.НАПРАВЕН ОД ЧИСТ БАКАР И ДОАЃА СО ПОСЕБНО ПАКУВАЊЕ : Изработени од 100% чист бакар.Тоа е лесно прилагодливи за да се вклопи во вашата уста и чистење на целата јазик ефикасно.Ајурведата е лек текстови се зборува за јазикот гребење да биде направен од чиста, unalloyed метали, како што се злато, сребро, бакар или калај.Флексибилни Се Справи.Scrape на токсични бел слој исклучите вашиот јазик со бакар јазик scraper за оптимално орално здравје.Kosha Ајурведата е Бакар јазик почиста има широк стружење работ, кој ви овозможува да scrape целата јазик ширина со еден удар.Овие дебели рабовите делува како безбедносна мерка.Kosha Ајурведата е внимателно дизајниран овие рабови за да ви даде максимум gunk чистење, дека премногу одржување на вашиот јазик безбедни од никаква штета.Бакар јазик гребење се далеку поефикасна од пластични гребење или други метални гребење, бидејќи на бакар природни својства.Меѓутоа, ние сега знаеме бакар е единствената супстанција треба да се користи за вашиот јазик почисто.Подебели рабовите на Kosha Ајурведата јазик scraper обезбеди такви повреди не се случи и дава мазна искуство.Памук Торбичка.ФЛЕКСИБИЛНИ се СПРАВУВА со : Kosha Ајурведата е Бакар јазик scraper доаѓа со флексибилни држи рабови, така што ќе може да го прилагодите опсегот и начинот на користење на него.Оптимална должина гарантира дека чистење на целата површина на јазикот е бриз.Ако за било која причина, нашиот производ не ги исполни вашите очекувања, вие сте добредојдени да се врати за кавга-бесплатно, ЦЕЛОСНО враќање на средствата.Потенок и остри рабови може да наштети на вашиот јазик, додека ќе се обидете да го чистите.'Рѓа Слободни.Не област се оставени недопрени, обезбедување на здрава чистење на целата јазик.Дури и во античките времиња, бакар беше призната како извор на минерали и чистење агент.ние, исто така, го замени со без прашања праша.ПОШИРОКАТА ЧИСТЕЊЕ на РАБОВИТЕ : Kosha Ајурведата е Бакар јазик scraper има широк стружење работ, кој ви овозможува да scrape целата јазик ширина со еден удар.Четкање и чистење со конец за заби не се доволно за одржување на здрава уста.Дебела & Тапи Агли.Изработени од 100% Бакар - Ова јазик scraper почиста е направен од бакар и не содржи никакви други метали.Овој јазик scraper за возрасни доаѓа со флексибилни, но цврсти, мазна крива што лесно може да се постигне задниот дел на јазикот, тие ефикасно чистење на вашиот јазик во ниеден момент.УДОБЕН ЗАФАТ & РИЗИК НАБАВКА : На рачки имаат дебели удобно костец, што го прави лесно да се одржи и употреба, и добро како се манипулира, на форма и големина, додека користење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата