.

.

Makitoyo 4 инчен Жица Тркала Четка за Агол Мелница, 5/8 Инчи-11 Навој Арбор, 0.002 во Јаглероден Челик за Отстранување на Рѓа, Абразиви, Соголување

Makitoyo 4 инчен Жица Тркала Четка за Агол Мелница, 5/8 Инчи-11 Навој Арбор, 0.002 во Јаглероден Челик за Отстранување

DEN 215.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Висок квалитет на јаглероден челик жица : Агол мелница четка користи 0.020 во висока јачина на најтврдокорните јаглероден челик жица.Кој има подобри перформанси од другите на пазарот за своите steadiness и издржливост.Висока Продуктивност : 4-инчен абразивен четки за агол брусилки работи на брзина до 20000 RPM, 5/8"-11 навој арбор, лесно да се отстрани сериозни,' рѓа, бои, корозија и скалирање.Стабилна и Безбедна : Донесува хексагонална месо тело со нут да се избегне челик жица од летање и кршење за време на тешка работа.Уникатен Дизајн : рамниот дизајн за извртени абразивни жица тркала четка овозможува лесно внесување тесни дупки и тесни места.Апликацијата:Отстранува секоја мала количина на spatter и згура од флукс cored завари и направи добра работа за добивање на некои скалирање исклучување на топло валани челик.Details Color : red Material : висок јаглерод нерѓосувачки челик wire Diameter : 4 Inch Wire дијаметар : 0.02 Инчен, finecarbon челик : 32 јаглерод steel Thread стандард : 5/8 Инчи-11 Навој Arbor Load брзина : 20000 RPMFeature1.Жица тркала четка користи 0.020 во висока јачина на најтврдокорните јаглероден челик жица.2.Абразивни Жица тркала четка функционира на брзини до 20000 RPM.3.Станот дизајн за извртени абразивни жица тркала четка, во ред, и тоа е лесно да се влезе тесни дупки и тесни места.4.32 јаглероден челик може да работи со голема брзина.Application Roughening, планирање, deburring, усовршувајќи, структурирање, descaling, боја, одземање, заварување шевовите, мелење, полирање и површински третман на метали.Makitoyo е професионална производител на пескарење подлога, Лепенка подлога, волна чистење подлога, сунѓерот чистење подлога песок дискови и други абразивни производи.Ние го спаси корисниците на трошоците во секој чекор на нашата работа,со гаранција за висок квалитет и сигурност.Ние испорака најмногу заштеда на енергија и најдобра вредност за нашите клиенти.Изберете Makitoyo производи и никогаш нема да се грижите за overpaying или било по продажба на услуги.Сите Makitoyo производи доаѓаат со 1 година гаранција за квалитет.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата