.

.

60pcs 5 Инчен Пескарење Дискови Кука & Јамка 320 600 800 1200 1500 2000 Ронки Орбитал Sandpaper со Капи Крпа, Силициум Карбид Круг Собираат Sandpaper

60pcs 5 Инчен Пескарење Дискови Кука & Јамка 320 600 800 1200 1500 2000 Ронки Орбитал Sandpaper со Капи Крпа, Силициум

DEN 335.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

✅【Повеќе Чакал Sandpaper Поставите】10 Дискови на секој ронки : 320/600/800/1200/1500/2000. Големина : 125mm, Без дупка.Различни оценки sandpaper од груба да парична казна жито за да ги задоволат вашите различни полирање треба. ✅【Премиум Материјалот】Ронки Пескарење дискови е направен од висок квалитет на латекс хартија и силициум карбид, кои се трајни, анти-статички, добра флексибилност, носат отпор и спречува затнување.Единствен ронки,многу малку прашина. ✅【Лесен за Употреба】Може да се користи за мокра и сува, без перфорација.PSA поддржан го прави лесно да се инсталира и да се отстрани и 5 инчи големина одговара за повеќето 5 Инчен брусење машина. ✅【Добра пескарење ефект】Трајни алуминиум оксид абразивни нуди побрзо сечење и стеарат обвивка што е отпорен на затнување; премија Смола на смола обврзници систем за отпорност на топлина дава мазна завршница. ✅【Широка Примена】Овие пескарење дискови може да се користи професионалци и во домашни услови во автомобилската, машини, индустриски сфери.Главно се применливи на монистра, дрвени мушка полирање, Burnish ѕидови, мебел, возила, чамци и други индустријата на метални и неметални материјали, во прилог на мелење burrs, лемење заеднички. 60 PCS Sandpaper Силициум Карбид Пескарење Дискови 125mm 320/600/800/1200/1500/2000 Жито за Влажно и Суво Пескарење Карактеристики : ·Алуминиум оксид жито обезбедува брз и долготраен се намали. ·Отворен грб произведува дури и во согласност нула шема. ·Специјална стеарат обвивка се користи за да се зголеми отпорноста затнување и pilling. ·5 инчен дијаметар, погодни за употреба со случаен орбита сандерс. ·Пред-удирани со тупаници со Не - дупки за униформа прашина екстракција. ·PSA Само Стап го прави ронки се менува брзо и лесно, и издолжува животот на абразив.Посебни карактеристики : Материјал : Силициум карбид Големина : 125mm 5inch, без дупка Влажни и Суви Кука и јамка sandpaper Ронки : 320/600/800/1200/1500/2000 Стил : Микс Girt Сет, секој ронки 10pcs помалите ронки број е, coarser тоа е.Поголем ронки број е, пофини тоа е Пакет : 10 x Пескарење Дискови 320 Ронки 10 x Пескарење Дискови 600 Ронки 10 x Пескарење Дискови 800 Ронки 10 x Пескарење Дискови 1200 Ронки 10 x Пескарење Дискови 1500 Ронки 10 x Пескарење Дискови 2000 Ронки.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата