.

.

Bunnytoo Бебе Овошје Храна Внесувач,Храна Одделение Меки Силиконски Pacifier Внесувач,Бебе Овошје Teething Teether Играчка,BPA Free,Храна Одделение Силиконски Sacs (Кајсија)

Bunnytoo Бебе Овошје Храна Внесувач,Храна Одделение Меки Силиконски Pacifier Внесувач,Бебе Овошје Teething Teether

DEN 167.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【Безбедност】На храна за бебиња внесувач е направен од храна одделение мек силикон кој е BPA-Free,латекс-Бесплатно,нафтени-Бесплатно,Lead-Free,и phthalates-Бесплатно, па тоа е безбедно за вашето бебе nibble и жвакам на.Дупки на Силиконски Teats е само 2mm во големина,тогаш големи парчиња од храната не може да помине.Вие не треба да се грижите за ризик од задушување. 【Повеќе се користи】Можете да го користите храна за бебиња фидер за да го храните бебето со било која храна како свежо овошје,зеленчук,млеко и така натаму.На Сите-ВО-1 фидер исто така, може да се смири бебето teething непријатност со масажа на непца преку џвакањето. 【Лесно да се чисти】бебето фидер може да се преземат,освен, што може да се чистат секој дел поединечно.Исто така, има капак кој може да се направи фидер застане.Многу е удобен по користи. 【Cutey Дизајн】На храна за бебиња фидер имаше две рачки во форма на аголот на елени,Е многу симпатична.Тоа исто така може да им помогнам на храна во Силиконски Teats,направени јадење стане лесен. 【Најдобар подарок за деца】Тоа може да им помогне на вашето бебе да има храна со себе или на себе, изграден неговата или нејзината независност и самодоверба.Во меѓувреме,исто така може да им помогнат на вашето бебе да врши координација на рацете и устата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата