.

.

Mitutoyo 192-133 Dial Висина Колосек, 0-1000mm Опсег, 0.01 mm Резолуција, -0.07 mm, Точност, 17.0 кг Маса

Mitutoyo 192-133 Dial Висина Колосек, 0-1000mm Опсег, 0.01 mm Резолуција, -0.07 mm, Точност, 17.0 кг Маса

DEN 2762.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Мерен опсег од 0 - 1000 милиметри, и прецизни за да 0.01 mm.Dial дисплеј со resettable нагоре и надолу шалтери за да помогне да се обезбеди прецизни мерења.Рачна се хранат тркала за мерење леснотија.Карбид-падна scriber за цврстина и да помогне да се продолжи животот.Контрола-база помага да се одржи на единица во положба со рака.На Mitutoyo 192-133 dial висина мерач има еден мерен опсег од 0 - 1000 мм, и е прецизно да се 0.01 mm, со + или - 0.07 mm на точност.Оваа висина мерач има dual, resettable шалтери кои дополнително мерка нагоре и надолу растојание промени, во 0.1 mm постепено.Рачна се хранат тркала покренува и ја намалува мерач на паралелни греди, за олеснување на мерење.На scriber, што се користи за да се означи позиција на работното парче, е 32 mm x 80 mm (H x L), карбид-падна за цврстина и да помогне да се продолжи животот, и се одржува на колосек со завртка стегач за прицврстување леснотија.Контрола-база помага да се одржи на единица во положба со рака.Висина мерач тежи 37.48 кг/17.0 кг.Висина мерачи, исто така, повика gages, се прецизни мерни инструменти кои патуваат на вертикална колона (исто така наречен зрак) за да се измери и/или да ја означите вертикално растојание од основата на објектот во ред единици.Вертикалната позиција на колосек и нејзините прилог покажувачот се менува со претворање на калибрирани шраф, или еден или повеќе доводи тркала.Снимен ротации се прочита од голем размер, dial, шалтери, и/или електронски дисплеј.Еден шраф менгеме има покажувач до мерач.На покажувачот е обично наострен да дејствува како scriber, и може да се користи за ознака позиција на работното парче од гребење на неговата површина.На компатибилен единици, scriber може да биде заменет со електронски на допир сигнал сонда.Висина мерачи обично се употребуваат за производство, обработка, и механички инженеринг.Mitutoyo произведува прецизност на мерење алатки, метрологија, опрема и системи.Компанијата е основана во Токио во 1934 година и формира Mitutoyo Америка Corporation во 1963 година, кој е со седиште во Аурора, ИЛ.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата