.

.

Ohaus Фрлија Алуминиум NTEP Сертифициран Стандарден Кран Скала, 40000kg x 20 кг

Ohaus Фрлија Алуминиум NTEP Сертифициран Стандарден Кран Скала, 40000kg x 20 кг

DEN 1574.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Кој лесно може да се прочитаат LED дисплеј со анти-scrape екран.RS232-Реле интерфејс и кабелот вклучен за печатење и setpoint контрола, TTL или пасивни контакт. 1.2" висока, 6-цифрен LED за губење на екранот/0.8" висока, 1-цифрен LED за бројот за ИДЕНТИФИКАЦИЈА/photocell да се активира автоматско прилагодување на осветленоста.NEMA 4 X/IP65 умре-фрлија алуминиумски легури домување со electroplated кука и shackle.Прифаќа повеќе мерење единици.Ohaus DC 5000 NTEP Сертифициран Стандарден Кран Скала 40000kg x 20 кг.Дизајниран за употреба во општи индустриски суспендирани мерење.На Ohaus 5000 Серија стандард кран скала е стандарден раствор за најтешките работа во тешки индустриски средини.Голем, лесно читлив LED дисплеј и вклучени IR-далечински контролер се обезбеди брз и лесен скала операција дури и од далечина.Разноврсна карактеристики и дизајн го прават идеален скала за надземни материјал мерење и управување со апликации во различни индустриски средини. 1 : 5000 NTEP уверение.Ohaus систем за управување со квалитет регистриран на ISO 9001 : 2008. Кој лесно може да се прочитаат LED дисплеј со анти-scrape екран, 1.2" висока, 6-цифрен LED за губење на екранот/0.8" висока, 1-цифрен LED photocell да се активира автоматско прилагодување на осветленоста, повеќе мерење единици и четири апликацијата режими.RS232-Реле интерфејс и кабелот вклучен за печатење и setpoint контрола, TTL или пасивни контакт.Екран држете го фаќа и го држи прикажани оптоварување читање.Врв држете го фаќа и го држи максималното оптоварување читање.Корисникот избор на филтрирање исклучување, низок, среден, висок нивоа и авто-нула следење за да се прилагодат на повеќе апликација средини.Дополнителни опции вклучуваат : Инфра-црвена далечински контролер овозможува пред-сет (нумерички) tare влез и за печатење (вклучени).Стандард 6 V 7 Ah батерија оловни батеријата (батерија полнач вклучени, до 150 часа работа помеѓу полнење).Изградба : NEMA 4 X/IP65 умре-фрлија алуминиумски легури домување со electroplated кука и shackle/360 движење на работното оптоварување.Мерење единици : Фунта, Килограм.Апликацијата режими : Акумулација (автоматски или рачен), врв на чекање, екранот се одржи, пред-сет tare (со IR-далечински контролер).Испорака тежина : 529lbs.Капацитет : 40000kg.Читливост : 20 кг.NTEP заверена читливост : 10kg.Стабилизација на времето : 10sec.Скала димензии : 11" W x 16.5" D. Zeroing опсег : ±2% или ±20% од оценет капацитет.Заштита на животната средина : NEMA 4 X/IP65. Safe преоптоварување на капацитетот : 200% од оценет капацитет.Температурата на работа опсег : 4° до 122°F. За секој.Ohaus # : DCL80000.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата