.

.

ЗАСИЛУВАЧ Истражување 75146-01A PowerStep Електрични Работи Одбори за 2011-2014 Chevrolet Silverado/GMC Сиера 2500/3500 Дизел Само, Продолжен/Crew Кабина, Црна, Големи

ЗАСИЛУВАЧ Истражување 75146-01A PowerStep Електрични Работи Одбори за 2011-2014 Chevrolet Silverado/GMC Сиера 2500/3500

DEN 7679.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Automatic (автоматски), електрични-напојува работи одбори веднаш се прошири кога ќе ја отворите вашата врата, а потоа се крие во себе безбедно надвор од очите кога се врати блиску; Вклучува низок профил, интегрирани LED светло систем.Висока јачина, умре-фрлија алуминиум легура компоненти со елоксирани и PTFE-обложени, воено-spec заврши да се спротивстави на корозија.Прецизност нерѓосувачки челик стожерот игли за рок-цврста стабилност и одржување слободни само-подмачкување bushings за сите временски услови перформанси; 600 фунти капацитет (секоја страна).Водоотпорна, ОЕМ Квалитет електрични мотори, да возат систем и ожичување темперамент; Притисок чувствителен, малку-доказ технологија.Направени во САД и поддржан од страна на 5-годишна ограничена гаранција.Добивање во вашиот камион не треба да се чувствуваат како качување на Монт Еверест.Тоа е зошто AMP Истражување измислени Powerstep, автоматски електрични-напојува работи одбор кој веднаш се протега кога ќе ја отворите вашата врата, а потоа се крие во себе безбедно надвор од очите кога вратата се затвори за подобрување на земјата царинење, аеродинамика и изглед.Неговиот убав дизајн, сите временски услови перформанси и легендарниот сигурност поставување на индустриски стандард.Измислен, конструиран и изграден во Америка, ЗАСИЛУВАЧ Истражување Power Step биле тестирани и докажани во долгорочни, реалниот свет, условите на возење вршење беспрекорно во снег, мраз, прашина, кал и нечистотија.На лесни, но rock-solid работи одбор и солиден умре-фрлија врски компоненти се направена во САД на авиони квалитет на алуминиум, црна елоксирани и PTFE слој на пудра за максимална заштита од корозија.Прецизност, од не ' рѓосувачки челик зглоб поени и лежишта се обезбеди непроблематична акција.Тешки-должност електричен мотор се дизајнирани и тестирани за да се обезбеди сигурен, одржување-бесплатна операција за неколку децении.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата