.

.

SLSFJLKJ Дигитални Автомобил 12V Батерија, Тестер на Возило Автомобил LCD Батеријата Тест Аналитичар Авто Систем Аналитичар Напон ohm ЦЦА Тест Дијагностички Алатки

SLSFJLKJ Дигитални Автомобил 12V Батерија, Тестер на Возило Автомобил LCD Батеријата Тест Аналитичар Авто Систем

DEN 3643.20

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Тест и да се анализираат батеријата оптоварување на системот, што укажува на состојбата на батеријата вклучуваат животниот Век на Батеријата Процент, ЦЦА , Батеријата Напон,Батерија Отпор во случај на било неочекувано исклучување.Континуиран тест со енергија, без да го оштети батеријата, и обратна поларитетот и во текот напон заштита направи тоа да биде ултра безбедно.Заврши широк ЦЦА тест опсег (100-1700), нудат сигурен и точни операција за повеќе батерии со големина.Голема Компатибилен со повеќето 12 volt батерија тип(вклучуваат Поплава батеријата, AGM батеријата, Гел батеријата, Длабоко Циклус на Батеријата), работат брзо и прецизно.Дојде со големи LED екран и тешки менгеме, и beep потсетам функција се направи тоа се повеќе издржливи и сигурни.Видови:AE300 Батеријата Tester Test Objecrt : 12 V Battery Input напон : DC 12 VColor : Црна+Yellow Test Предмет : Напон, отпор, ЦЦА, состојбата на батеријата.Широк Оперативен Опсег : ЦЦА : 100-1700 DIN : 100-1000 IEC : 100-1000 En : 100-1700 Features : Тест и да се анализираат батеријата оптоварување на системот, што укажува на состојбата на батеријата вклучуваат животниот Век на Батеријата Процент, ЦЦА , Батеријата Напон,Батерија Отпор во случај на било неочекувано исклучување.Континуиран тест со енергија, без да го оштети батеријата, и обратна поларитетот и во текот напон заштита направи тоа да биде ултра безбедно.Заврши широк ЦЦА тест опсег (100-1700), нудат сигурен и точни операција за повеќе батерии со големина.Голема Компатибилен со повеќето 12 volt батерија тип(вклучуваат Поплава батеријата, AGM батеријата, Гел батеријата, Длабоко Циклус на Батеријата), работат брзо и прецизно.Дојде со големи LED екран и тешки менгеме, и beep потсетам функција се направи тоа се повеќе издржливи и сигурни.Забелешка : Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики.Ви благодариме!Ве молиме овозможи 1-3 см мерење на отстапување се должи на рачно мерење.Тест мини батеријата.Се движи на батеријата тестер помеѓу две точки на батеријата.На лесен-за-читање на екранот ќе ви кажам веднаш, ако не е грешка, или ако можете да го користите неколку минути за да го продолжите траењето на батеријата, батерија тестер може да се користи за тестирање на следниве предмети : .

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата