.

.

Џон Л. А. Одржи Стил Гел - Екстремни Задржете Коса Гел со Површина Засилувачи, 6.8 Унца (Пакување од 1)

Џон Л. А. Одржи Стил Гел - Екстремни Задржете Коса Гел со Површина Засилувачи, 6.8 Унца (Пакување од 1)

DEN 515.52

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ФИРМА ЗАДРЖЕТЕ : Џон Л. А. Одржи Стил Гел значи безбедна форма и екстремни, стилизирана задржете.Земи врз стил и држете на тесни со Giovanni е најсилниот гел, земајќи одржи и контрола на екстремни така можете да останеме цврсти во центарот на вниманието.FRIZZ БЕСПЛАТНА НЕГА : Giovanni е Л А се Одржи Стил Гел контроли frizz со авторитет.Едноставно работат на овој гел преку влажна или сува коса и стил како желба за професионален финиш.БОЈА БЕЗБЕДНО : Со состојки како : Алое Вера, Витамин E, Сончогледово Семе Масло, Лаванда, и мајчина Душица, Џон Л. А. Одржи Стил Гел го задржува стил и додава сјај без dulling или одземање боја или оштетување на косата.Оваа површина засилувачи во овој гел овозможува вашата коса да блеска брилијантно.ВЕГЕТАРИЈАНСКАТА-FRIENDLY & СУРОВОСТ-СЛОБОДНО : Giovanni Производи се користи голем број на органски состојки и се Скокајќи Bunny Заверена без суровост, што значи дека Giovanni Производи никогаш не се тестираат врз животни и нивните biodegradable формули дојде во софистицирани рециклираат пакување.LAURYL & LAURETH СУЛФАТ СЛОБОДНИ : GIOVANNI производи не содржат груби хемикалии најчесто се користи во редовни козметички производи, оставајќи го ви со силна, убава коса.Џон Л. А. Одржи Стил Гел значи безбедна форма и екстремни, стилизирана задржете.Земи врз стил и држете на тесни со Giovanni е најсилниот гел, земајќи одржи до крајност, па можете да останеме цврсти во центарот на вниманието.Giovanni беше првиот полн опсег, салон за убавина-инспириран коса-грижи бренд во природен производ, продавници, и денес е #1 за продажба за Нега на Коса линија во сад Природни Производи Индустрија.Но, пред да имаше некој бренд, таму беше пионер.Артур Guidotti имаше визија и љубов за сите работи на косата.Тој почнала да се развива неговата страст како hairstylist во Холивуд и Беверли Хилс.Тој работел за време со hairstylist икона Ген Shacove и беше добри пријатели со "таткото на боја на коса," Ал Lapin.Од 1960-тите, Артур беше зреењето своите таленти и да се одлучи да отвори свој салон, повика На Зајдисонце.Салонот беше суета сајт, на познатиот Зајдисонце Лента, и хит со многу Холивудски личности, вклучувајќи Lucille Ball.Од 1979 година Giovanni Правило за Рамнотежа е нашата посветеност да се направи секој производ, како чиста и како природни, како е можно без да се жртвува исклучителни производ перформанси.Giovanni е посветена на создавање на само највисоки перформанси формулации, завиткани во естетски убави пакување и промет со вонредни визуелни и графика.Оваа контролирање на гел се одржи до крајност.Формулиран за да се вклучат вонредни состојки кои го зграби на стил и држете на тесни.Со овој силен држи гел, можете да останеме цврсти во центарот на вниманието.Овој стил гел нема да досадна, ленти боја, или оштетување на вашата коса.Тоа е боја-безбедно, paraben-free, и суровост-слободни.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата