.

.

Смирен Четка Природни Жолта Бамбус Интерденталните Четка во 0.7 мм 8pack

Смирен Четка Природни Жолта Бамбус Интерденталните Четка во 0.7 мм 8pack

DEN 215.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Жолта Бамбус Интерденталните Четка (големина на 4 - 0.7 мм) Не заборавајте да ја чисти оние тешко да се добие места меѓу забите!Со нашите интерденталните четки кои се направени од одржлив Бамбус и квалитетот на влакната може да се обратите за вашиот бизнис, со чиста совест.Интерденталните четки кои се направени од пластика е дух од минатото!Нашите стилски алтернатива, со рачка од 100% одржливо одгледува Бамбус и со квалитетот Најлон влакната од Du Pont, обезбедува лесна и практична алтернатива за чистење со забен конец.Ние избравме да се користи Најлон-6, бидејќи таа има помала цврстина (што е добра за вашите заби) и помала абсорпција на вода (кој е добар за одржување на вашата четка хигиенски) compa Yellow и на други видови на најлон.Користете Смирен интерденталните четки секојдневно и да даде вашата уста нешто да се насмевнам за!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата