.

.

Јазик Scraper Чистење од Palatiers - Намалување на Лошиот Здив - Halitosis - Медицински Одделение од Нерѓосувачки Челик За Возрасни & Деца 2 Пакет - Подобро Орално и Здравјето на З?

Јазик Scraper Чистење од Palatiers - Намалување на Лошиот Здив - Halitosis - Медицински Одделение од Нерѓосувачки

DEN 191.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Нерѓосувачки Челик Јазик Гребење : Нашата Премија Одделение Tounge Почисто ќе ја напушти сте задоволни со новак здив, подобро дентална хигиена, додавајќи доверба во вашиот здив.Freshen Здив и се Елиминира Мирис : Употреба на Tounge Почиста е многу повеќе ефикасни во отстранување на мирис предизвикува остатоци од само четкање.Намалување на лошиот здив и наплата на вашиот здив на новак и природна состојба.Обновливи и Издржливи : Rustproof и лесно да се чисти.Изградена на медицински квалитетен челик со измазнети рабовите овозможувајќи за природен нежно чистење на јазикот.Нула отпад го прави тоа Еко-пријателски.Ергономски и Удобен : Дизајнирани за јазици од сите големини, децата и возрасните.На грчевито држејќи се за ширина е во можност да се прошири ако е потребно.Место тоа право од страна на вашата четка за заби или пак подалеку за лесно патување.Подобрување на Оралното Здравје и Вкус : Јазик стружење отстранува вишокот на остатоци и плоча што ја предизвикува вашиот јазик да имаат бела-обложена изглед.Отстранување на овие е клучно за спречување на лош здив или halitosis.Чистење најмалку два пати на ден може да го подобри вашиот јазици вкус сензација дозволувајќи им на храна вкус подобро.ПРОИЗВОД DESCRIPTIONThe Palatiers премиум јазик почиста ги има сите карактеристики што треба да се одржуваат здрави и хигиенски на оралното здравје.Се елиминира плакета и остатоци што предизвикува лош здив од површината на јазикот.Удобен 2 пакет ви овозможува да ги споделите со некого или да преземе други работи, на патување, и др.Очисти Јазик со Леснотија - Нежно чистење на вашиот јазик со удари од назад до напред.Да се ослободи вашиот устата на лош здив и мирис предизвикува остатоци.Обновливи и Еко-Пријателски - Ourmedical одделение од нерѓосувачки челик нема да рѓа.Тоа е стабилна и лесно cleanable.Стерилизирате со топла вода после секоја употреба да се задржи на површината се чисти.Зголемување на усните и на Здравјето на Забите - Четкање е секој ден е се само не е доволно.Palatiers Јазик средства за Чистење се подобри во смисла на вкус, изглед на јазикот, и го отстранува мирис предизвикува остатоци што, исто така, предизвикува лош здив.100% Гаранција За Квалитет! - Нашиот Јазик Scraper е поддржани од страна на нашите 1 година бесплатен замена гаранција.Спецификации : Димензии : 5.25 x 2.25 x 0.2 inches Weight По : 1 oz Content : - 2 x Palatiers Нерѓосувачки Челик Јазик средства за Чистење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата