.

.

thinkcar OBD2 Скенер Возило OBDII Дијагностички Алатка за Скенирање, Автомобил Код Читач на пораки со 28 Одржување Услуги(5 Слободен Изборен)и 7 Систем Дијагноза,Проверка на ?

thinkcar OBD2 Скенер Возило OBDII Дијагностички Алатка за Скенирање, Автомобил Код Читач на пораки со 28 Одржување

DEN 1029.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Доживотно Бесплатна Надградба. [Грижете Се-Бесплатни Услуги] 1.Пакет Листа.О2 Сензор на Тест : Покажуваат последните резултати на О2 сензор на тест во графички приказ за решавање на проблеми. 1*THINKCAR THINKSCAN Плус S7 Главниот Unit1*Тип-C Cable1*Картичка Reader1*Корисникот Manual1*Пакување Кутија. [AUTOVIN+Живеат Податоци+Печати Извештај] Auto VIN за ВИН читање ви овозможува да добиете вашиот VIN и возило информации брзо, нема потреба да се земе време да се најде на вашиот VIN и влез еден по еден.Можете да испечатите извештај и надвор или да се сподели со другите, како што ќе.Печати дијагностички извештај, кој може да го прочитате скриени проблем се направи за рано предупредување.Брзо добивање на, читање и толкување на СРС систем прашања и следење на СРС функционалност на системот брзо да се дијагностицира и поправка, се причина на проблемот.Пригушување Појавување : По замена на ECU, гас појавување е потребно.1 оперативниот систем базиран.On-board Следи Тест : Прочитајте ги резултатите на on-board дијагностички мониторинг тестови за специфични компоненти/системи.Живеат Податоци : Шоу на информации на континуирани податоци поток од возило во живо на графички приказ. [5 Слободни Изборни Ресетирање на Услуги] 28 посебни функции на оваа дијагностичка алатка и можете да изберете две функции од 28 услуга функции за слободен за живот употреба.Ние се добредојдени да се јавите на продавачот преку Qs културна позадина.Бесплатни ажурирање и надградба на софтверот кога поврзани со wifi.Моторот Систем Дијагнози : .Вие имате пристап до 93 возило прави и модели се покриени на глобално ниво.Покрај тоа, исто така можете да направите AC, IC, TCM(Пренос Контрола Модул) и BCM(Тело за Контрола на Модул) проверки.Брзо се утврди причината на Моторот Систем, и да го исклучите предупредувањето светлина. [Повеќе популарни големина] 5 " HD дисплеј ( Touch-Контрола), паметен андроид 7.И ABS Крварење, Суспензија, сончев покрив, Гуми Притисок, Седишта, Волан Агол, Менувачот, Headlamp, Издувен Гас Циркулација, Чудак Позиција Сензори се сите достапни.Вклучува покриеност за ГВ, Chrysler, Volvo, "ФОЛКСВАГЕН", БМВ, Мерцедес, Тојота, Хонда, Нисан, и повеќе.Дијагноза резултат на податоци за 7 главни системи може да се чуваат и разигравани динамичен податоци поток, тоа ви помага да брзо анализа и дијагноза.Уживајте во удобноста купи од авто-генерирање на дијагностички извештај.она што е уште поважно, може да се генерира возило здравје извештај со еден клик и споделување на вашиот e-mail преку Wifi да се печати дијагностички извештај.Читање и бришење на код за грешка во ABS и да го исклучите предупредувањето светлина.Поддршка на 8 јазици.СРС (Airbag) Дијагнози : .THINKSCAN ПЛУС S7 Најновите Карактеристики-Дијагностички Здравје Извештај.Откако ќе го заврши дијагностички работа, Thinkscan Плус S7 автоматски генерира детален дијагностички извештај. [Целосна OBDII Функции Код Читач] Целосна 10 начини OBD2 дијагностички функции : прибирањето на I/M подготвеност, Замрзнување Рамка Податоци, Прочитајте Динамичен Податоци поток и Возило Информации, O2 Сензор на Тест, EVAP Тест на Резервоар за Гориво Системот (Режимот 8) и Advanced На одборот за Мониторинг (на Чекање 6), Thinkscan Плус S2 obd2 скенер не само што може да се открие она што на грешка и кодови на вашиот автомобил е производство, но, исто така, ги брише вашите возилото проверка на моторот светлина откако проблем фиксен, на DTC помош и објаснување, исто така, да ви кажам точната проблем.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата