.

.

BFWood Бамбус Коса Четка во Собата, Еко-Пријателски Дрвени Коса, Четки и Чешли Сет за Сите Типови на Коса во Семејството

BFWood Бамбус Коса Четка во Собата, Еко-Пријателски Дрвени Коса, Четки и Чешли Сет за Сите Типови на Коса во Семејството

DEN 383.52

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Соодветно за Сите Типови Коса : ги Вклучува 1 медиум воздух перница четка, 1 мини воздушна перница четка, 1 широк заб чешел, 1 укажа опашка чешел.Тие се различни за различни косата и скалпот од типот на употреба.Бонус памук складирање торба штити четки и чешли од прашина и прави да се патува со нив лесно. 2 Воздух Перница Гребло Четки : Двете гребло четки функција мека перница со воздушно дупка, која нуди масажа-како четкање искуство, и полиран круг влакната, кои се нежни и удобно на скалпот.Овие четки се одлични за detangling без влечење на косата надвор. 2 Различен Тип на Чешли : широк-заб чешел прави чешла лесен дури и ако имате густа кадрава коса.Тоа detangles вашата коса без многу напор.Посочената-опашка чешел може да се користи за detangling, разделба, или backcombing; тоа, исто така, функционира како hairbrush cleaning tool.И чешли може да се користи од страна на двете жени и мажи.Еколошки : Сите четки и чешли во оваа група се произведени со користење на 100% природни бамбус.Бамбус е зелена материјал : расте брзо, има многу висок принос и е цврсти и издржливи доволно да се направи многу корисни ставки.Голема Еко-Пријателски Алтернатива!.Прекрасен Подарок Избор : разновидноста на овој сет е одличен.Тоа може да се подели меѓу членовите на семејството, ако е потребно.Има чешел и четка за секој тип на коса и секој стил, што го прави овој комплет одлична вредност.Тоа е идеален избор за љубителите на мајките, пријатели како подарок за Денот на Вљубените, Ден на Мајката, Годишнина, Роденден, итн.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата