.

.

Pauwer Приклучок во Ѕид Sconce Сет од 2 Замав Рака Ѕид Светилка со Приклучокот на Кабелот и Ткаенина Сенка Ѕид Светлина Тела за Ходникот Спалната соба Дневна Соба (Бела Се?

Pauwer Приклучок во Ѕид Sconce Сет од 2 Замав Рака Ѕид Светилка со Приклучокот на Кабелот и Ткаенина Сенка Ѕид

DEN 1022.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Блек метал и сива ткаенина сенка замав рака ѕид светилка disperses светлина во сите правци, носи Luxry искра за размена на инстант заличи вашиот простор.Брза и лесна Инсталација.05" (Пониска D) x 5.Овој Приклучок во ѕид светилки со 180°/270° замав на раката може да биде лесно да се прилагодени за задоволување на вашите осветлување потреби. 2 x Ѕид Sconces (Без Светилки)1 x Инсталација Instruction Lamps додаток.Одговара на сите видови на стандардни E26 светилки како ЛЕД, CFL, блескаво.Идеален за дневна соба, спална соба, foyer, ходникот, канцеларија, или студија.Ѕидот Sconce Осветлување Сет од 2, прилагодливи функција замав на раката, ткаенина сенка и црна заврши.Светилки додаток.Стил : Индустриски приклучок во ѕид светлина тела.98" длабоко.98" длабоко, Максимална екстензија од ѕидот е 15.Димензии : Ѕид Светилка Сенка : 5.Погоден за сите видови на места, вклучувајќи farmhouse, кујна, спална соба, дневна соба, купатило, ресторан, коридор, канцеларија, кафе store, продавница и многу повеќе.Боја : Бела сенка.Приклучок во ѕид светилка сенка : 5.Едноставен и елегантен дизајн, ви помогне да декорирате вашиот дом повеќе убава и елегантна.Оваа спална соба ѕид светилка сет се состои од високо квалитетна ткаенина абажур, прилагодлив рокер рака и црна заврши.Брза и лесна Инсталација. 2 во 1 дизајн, лесно да се отстрани plug-in кабелот за напојување и да го замените со тешко жица.УЛ Наведени за Ваша Безбедност : УЛ наведени Приклучок Во Ѕид Сијалица База : E26, Max Wattage : 60 W, Напон : 110-120 V.2 во 1 дизајн, лесно да се отстрани plug-in кабелот за напојување и да го замените со тешко жица.Стил : Индустриски приклучок во ѕид светлина fixtures Color : Бела shade This Приклучок во ѕид светилки со 180°/270° замав на раката може да биде лесно да се прилагодени за задоволување на вашите осветлување потреби.9" висок x 0.5" (Горе, D). 2 x Ѕид Sconces (Без Светилки). 1 x Инсталација Настава.Максимална екстензија од ѕидот е 15.9" висок x 0.Достапни Сијалица Тип : LED, CFL, блескаво.Овој ѕид светлина, може да се hardwired или вклучен со 4.72" широк x 5.Прилагодливи Замав на Раката : Pauwer plug-in ѕид sconces со 270 степен прилагодливи глава, вие може да го зголеми осветлување потенцијали со прилагодување на светлината агол во зависност од вашата потреба.72" широк x 5. (сијаличката не се вклучени).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата