.

.

Вазелин за Интензивна Нега Напредни Поправка Лосион За Дехидрирана Кожа Unscented Сува Кожа Лосион за Поправки Кожата во Само 5 Дена 20.3 мл 3 count

Вазелин за Интензивна Нега Напредни Поправка Лосион За Дехидрирана Кожа Unscented Сува Кожа Лосион за Поправки

DEN 359.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Вазелин за Интензивна Нега Напредни Поправка Unscented Лосион за Тело moisturizes и помага во поправка на оштетена, сува кожа.Вазелин Напредни Поправка е лосион за сува кожа, која е клинички докажано за да им помогне на придавам влогови и лекува многу сува кожа за само 5 дена.Овој лосион содржи микро-капки на Вазелин Желе да се заклучи во влага и е идеална рака лосион за суви раце.Оваа Напредна Поправка лосион за тело е мирис-слободен лосион, што го прави погоден тело крем за чувствителна кожа.Вазелин Напредни Поправка е добитник на Националната Егзема Печат на Прифаќање и е погоден за употреба како егзема лосион за да помогне да се лекува и да се смири егзема склони на кожата.Се користи секојдневно како орган лосион за сува кожа, чувствителна кожа, и сува воспалена кожа.Вазелин за Интензивна Нега Напредни Поправка Unscented Лосион е клинички докажано да придавам влогови длабоко да помогне да се излечи многу сува кожа во само 5 дена.Непречено формула не е вашиот просек навлажнувачки лосион; тоа е комбинација на исцелување микро-капки на Вазелин Нафта Желе со навлажнувачки глицерин.Тоа значи дека Напредни Поправка испорачува рецепт-сила moisturization да се врати на сува, иритирана кожа мека, здрав изглед на кожата.Микро-капки на Вазелин Желе навлезат длабоко во кожата и да формираат заштитен слој над кожата да им помогне на заклучување на влага.Оваа бариера забрзува природен на кожата бариера за обновување, кој помага да се лекува сува кожа со одржување на влажноста на кожата.Напредни Поправка Лосион исто така, содржи глицерин и dimethicone, која се подготви влага на кожата да rehydrate многу сува кожа.Со оваа комбинација на длабоко навлажнувачки и хидратантен состојки, Вазелин Напредни Поправка работи како ефикасен тело moisturizer, кој хидрира без да остават какви било чувства на greasiness.Нејзиниот мирис-слободен формула го прави погоден дури и за чувствителна кожа.Напредни Поправка има, исто така, доби печат на одобрување од Националните Егзема Асоцијација, па овој лосион може да се користи како егзема крем за да им помогне на sooth и исцели егзема склони на кожата.Многу од Вазелин е сува кожа, лосиони кои содржат petrolatum да им даде на вашата кожа дополнителна нега потреби.Истражуваат другите наши Вазелин производи и да уживате во исцелителната моќ на Вазелин.Вазелин за Интензивна Нега Напредни Поправка Unscented Лосион за Тело испорачува влага да се лекува многу сува кожа.Оваа богата но сепак брзо се апсорбира лосион за тело помага за ублажување на сува кожа со комбинација на лековити својства на Вазелин Желе со навлажнувачки моќ на глицерин.Идеален за оние со јадеж, сува кожа, ова не-мрсна лосион за тело е исто така погоден за лица со осетлива кожа.На прв Поглед : .

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата