.

.

Tumi Унисекс Алфа 3 Компактен Голем Екран Лаптоп Краток

Tumi Унисекс Алфа 3 Компактен Голем Екран Лаптоп Краток

DEN 959.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Балистички Најлон.Увезени.Магнетни затворање.не-поларизирани.Се најдобри Во Класата Функционалност : Овој тенок, добро организиран краток е совршен за студентите и честите бизнис патници.Карактеристики на поместена 17" лаптоп преграда, е поместена таблета џеб, и магнетни лизга џеб.Дополнителни функции вклучуваат U-zip џебови за лесен пристап до предмети (на еден со водоотпорен обвивка); повеќе ентериер и екстериер организатор џебови за медиуми, електроника, бизнис картички, травел пасоши, пенкало циклуси и е клучен поводник.Иновација од Страна на Дизајнот : Ултра-трајни FXT Балистички најлон.Двојна намотка патент се отцепи дизајн ја зголемува силата на патент.Articulating и отстранлив рамо, рака за намалена пропаѓање и кожа врвот носат рачки.Ексклузивно пофална TUMI Трагач на програмата за да се помогне да го најдете изгубени или украдени предмети.Add-A-Торба за Ракав : Лесно се носат објекти во исто време со една рака.Articulating Рамо, Рака : се Движи со поголема леснотија - помага да се задржи торба од лизгање исклучите вашиот рамо како што се движат.Димензии : 13" x 17.5" x 3.5"; Рамо, рака : 52"; Справи се откажат : 3.5"; Тежина : 3.89 lbs.На Tumi® Алфа 3 Компактен Голем Екран Лаптоп Краток е совршен избор за commuters, студентите, и честите бизнис патници слично.Компактниот Голем Екран Лаптоп Краток е дел од Tumi® Алфа 3 Колекција.Направени од TUMI патентиран, ултра-трајни FXT® балистички најлон.Кожа врвот носат рачки.Отстранлив поместена рамо strap.Zip влез во главната преграда.Gusseted пред права-zip џеб.Два пред U-zip џебови (еден со водоотпорен обвивка).Пред се лизга џеб со магнетни snap.Назад zip џеб.Врати се лизга џеб.Add-a-Торба ракав.Внатрешни карактеристики на поместена лаптоп џеб (вклопува 17" екрани), поместена таблета џеб, zip џеб, четири медиуми џебови, отворете џеб, пет картичка џебови, пенкало циклуси, и е клучен поводник.Ова парче карактеристики Tumi Трагач® : ексклузивна програма која ви помага да се обединат со изгубени или украдени предмети.Увезени.Мерења : Ширина : 17 1⁄2 во Длабочина : 5 во Висина : 13 Тежина : 3 кг 4.2 оз Овој тенок, добро организиран краток е совршен за commuters, студентите, и честите бизнис патници слично.Карактеристики вклучуваат поместена лаптоп оддел, кој се вклопува до 17" екрани, а поместена таблета џеб, и магнетни лизга џеб што обезбедува брз пристап до објектите што ги користите повеќето.Дел од нашите Алфа 3 Собирање, исконски бизнис и туристички парчиња кои ги собере иновативниот дизајн, подобри перформанси, а се најдобри во класата функционалност.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата