.

.

Универзален USB Конектор за Кабел со Индикатор за Светло за BaoFeng УВ-5R УВ-82 УВ-82/ 82L BF-888S Motorola Kenwood yaesu Retevis RT-5R Воки Токи

Универзален USB Конектор за Кабел со Индикатор за Светло за BaoFeng УВ-5R УВ-82 УВ-82/ 82L BF-888S Motorola Kenwood

DEN 383.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Кога не можете да пронајдете вистинската полнач, можете да го пробате овој универзален полнач.Интелигентно признава напонот на спогодба за батеријата и е погодна за батерии од 3.7 V до 8.4 V. двонасочна радио полначот со USB кабел, ја полните вашата Воки Токи форма било USB порт.Полнач за Baofeng УВ-5 R УВ-5 RA УВ-5 RB УВ-5 RC УВ-5 RD серија УВ-82/ 82 L BF-888 S Motorola Kenwood yaesu Retevis RT-5 R RT-5 RV TYT ТИ-F8 шунка радио.Индикаторот за полнење да LED статус:Црвено (Полнење);зелена (Целосна Chargerd);LED трепка(позитивните и негативните столбови се поврзани погрешно).Пакетот вклучува : 1 x USB Кабелот на Полначот на Батеријата (Забелешка : двонасочно Радио не е inclued во пакет). 1,Кога не можете да пронајдете вистинската полнач,можете да го пробате овој универзален полнач 2,Кога не сакате да носите кратен апарат,можете да се обидете да го носат, затоа што тоа е лесно да се носат 3,индикаторот за Полнење да LED статус:Црвено (Полнење);зелена (Целосна Chargerd);LED трепка(позитивните и негативните столбови се поврзани погрешно) Забелешка : 1,треба да биде во можност да се направи разлика позитивните и негативните на батеријата 2,Само полнење литиум-јон батерии.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата