.

.

12V 55W 9012 HIR2 8000K Тешки AC HID Xenon Светилки пакет со AC Дигитална CANBUS Тенок Придушници Не OBC Грешка за 12V Возила (9012/HIR2(тие се исти))

12V 55W 9012 HIR2 8000K Тешки AC HID Xenon Светилки пакет со AC Дигитална CANBUS Тенок Придушници Не OBC Грешка

DEN 1560.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Сепак, да обезбеди повеќе од далечина > 20 m, може да се види разликата.Има 2 шрафовите за монтирање во внатрешноста на светлата обвивка контрола на вертикално и хоризонтално ниво.Тоа е доста тешко да се разграничи разликата помеѓу две СИЛНА светлина, ако стојат пред нив во блиска далечина. 12000 K : Бела боја, со очигледно Сина проекција : Многу кул outlook.Злоупотреба активности, несоодветна причина за возврат, недостасува/скршени делови, лажел за неисправен производ, се вратат на други производи, итн.Не се сврти го КРИЕШЕ и исклучување често.Ве молиме имајте предвид дека сијалица големина ќе бидат РАЗЛИЧНИ од МОДЕЛ, ГОДИНА, и РЕГИОНОТ. 8000 K : снежана боја : Егзотични, повеќе луксузен изглед, но имаат сина нијанса.Значи, вие треба да се прилагоди на светлата израмнување/усогласување агол и да ги направи за правилен агол.Светлината Карактеристичен и Перформанси. 4300 K ОЕМ Жолта : Добра пенетрација во врнежлив и магла дена (Главно на ОЕМ settings (поставки)).Осветленост : . 【Инсталација】БИДЕТЕ СИГУРНИ дека знаете како да го инсталирате.Може да се однесуваат на интернет за повеќе информации за светлата на вредноста.Осигурете се дека конекторите на КРИЕШЕ комплет се добро обезбедени.Проверка на возилото акции сијалица или прирачникот за сопственикот се неопходни.Ви благодариме за вашето разбирање.Не инсталирајте го КРИЕШЕ придушници во близина на моторот, ниту било каде на водата може да лесно да се добие излез.Бидејќи ученик договор и ограничена количината на светлина што влегува вашите очи.Бидејќи светлината на моделот промени : .Клиентите се враќа ќе испрати назад до нашиот магацин и да се провери од страна на нашите техничари. 10000 K : Бела боја со мали Сини проекција : Егзотични, повеќе луксузен изглед и повеќе сина. 【НЕ OBC Грешка】Нашите комплет опремена најновите изградена-во интелигентни CANBUS декодер која следува OE / OEM стандард, совршено се вклопуваат за CANBUS возила без OBC грешка.Ќе очекуваме да платформа за Безбедност Тим и форуми.Сепак, да обезбеди повеќе од далечина > 20 m, може да се види разликата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата