.

.

Polident 3 Минута Протеза Cleaner | 84 Таблети пакет со Протеза Четка за Одржување на Добра Орална Нега за Целосна Парцијални Протези

Polident 3 Минута Протеза Cleaner | 84 Таблети пакет со Протеза Четка за Одржување на Добра Орална Нега за Целосна

DEN 672.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ПАКЕТ : Една Кутија на POLIDENT 3 Минути Протеза Чистење 84 Таблети и Еден DENTU-се ГРИЖАТ Еден DENTU-се ГРИЖИ Протеза Четка.POLIDENT 3 МИНУТИ ПРОТЕЗА ЧИСТЕЊЕ 84 ТАБЛЕТИ е специјално направени Протеза / Лажни Забите, чистење.Чистење со Polident Чистење ви дава ПОЧИСТА, НОВАК и ПОСВЕТЛА протеза / лажни заби / стоматолошка протетика.ОЧИСТИ ВАШАТА ПРОТЕЗА ДНЕВНО : Впие протезата со Polident протеза почиста.Користете Dentu-се грижи протеза четка за да се четка за храна и дамка далеку од вашиот горна долна протеза.Продавница и да се задржи протези во Dentu-се Грижи протеза складирање првенство.Ова ќе ве држи протеза ЧИСТА СВЕЖА И ПОСВЕТЛА промовирање на ЗДРАВ НЕПЦАТА и ПОСРЕЌЕН НАСМЕВКИ.ИДЕАЛЕН ПОДАРОК за Секој кој има ПРОТЕЗИ, MOUTHGUARD, ПРСКАЛКИ, INVISALIGN, ЛАЖНИ ЗАБИ, ЗАЛАК СТРАЖА, ОРТОДОНТСКИ АПАРАТИ.Види нивното лице се пали со овој внимателен изненадување.Polident 3 Минути Протеза Чистење 84 Tablets Did знаете, Протези се за 10x помек од природните заби?Паста за заби содржи абразиви кои може да го оштети протези.Polident 3 минути уникатен чистење работи на два начина : 1) Држи вашата протеза мирис на СВЕЖО и CLEAN2) ги Отстранува Дамките и Чисти без гребење.Започнете нова навика ДЕНЕС!За почиста, новак, посветла протеза, очисти вашата протеза со Polident 3 минути и да го користите Dentu-се Грижи Протеза Четка за ефикасно четка остатоците од храна и дамки далеку од вас ПРОТЕЗИ.Dentu-се Грижи Протеза Brush Dentures се како нашите природни заби, која бара секојдневно четкање и чистење.Протеза чистење агент кога се користи сама по себе не ќе биде во можност да ги отстрани сите преостанати остатоците од храна и дамки на делумна или целосна протеза.Стоматолозите препорачуваат користење на протеза четка за чистење и одржување на протеза да се зголеми севкупната орална хигиена.Карактеристики на Протеза Четка : мулти-tuff голема четка главата ефикасно ги отстранува преостанатите остатоците од храна и дамки.Помалите аглеста четка глава е направен за да се исчисти тешко да се постигне област околу протези.Упатство за користење на Протеза Brush After јадење, исплакнете протези за да се отстранат сите остатоците од храна.Употреба на протеза четка за да се четка протези барем еднаш на ден.За да спречите случајно оштетување на протеза, секогаш четка протеза над крпа или вода исполнет потоне.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата