.

.

АТП Z-406 Автоматски Менувач Flywheel (Flex-Плоча)

АТП Z-406 Автоматски Менувач Flywheel (Flex-Плоча)

DEN 1845.12

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Избалансирани на фабричките спецификации.Дел број : Z-406. Пакет Тежина : 5.75 фунти.Пакет Димензии : 36.068 L x 3.555 H x 37.338 W (сантиметри).Возила со автоматски преноси имаат flex плоча.На flex плочи се поврзува на мотор и менувач.Повеќето flex плочи се направени на дебело парче од лим со гром дупки за вртежен момент конвертор и забите за стартер.Работата на flex плоча е да се овозможи експанзија на вртежен момент конвертор како ВРТЕЖИ во минута, моторот се зголемува.Постојана експанзија и контракција на flex плоча со текот на времето може да се резултат на пукнатини и/или shearing од flex плоча.Оштетени flex плоча може да создаде сериозни (скапи) штета.Скршени flex плочи не може да биде поправена, тие мора да се заменат.АТП flex плочите се изработени од високо квалитетен челик и содржи точни гром дупка проред и прстен опрема забите исто како и оригиналниот дел за да обезбедат долг живот и издржливост.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата