.

.

Органски Маслиново Масло Рафинирано Чиста Ладно-Цедените 64 Мл/2 Квартали

Органски Маслиново Масло Рафинирано Чиста Ладно-Цедените 64 Мл/2 Квартали

DEN 834.96

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Ботаничкото Име : Olea europaea.Екстракција Метод : Ладно-Цедените.Обработка Тип : Рафинирани.Се Добива Од : Плодот.Потекло : САД.Бои : Бледо жолта течност.Ароматични Опис : Мирис Заедничка Употреба : Маслиново Превозникот Масло може да се користи во многу козметички производи, особено оние за лето производи и сува коса.Конзистентност : Типични и Карактеристични на Превозникот Масла.Апсорпција : Апсорбира во кожата на просечна брзина, оставајќи многу мала мрсна чувство на кожата.Рок на траење : Корисници може да се очекува рок на траење до 2 години, со соодветни услови на чување (кул, надвор од директна сончева светлина).Ладење по отворањето се препорачува.Складирање : препорачливо е ладно-цедените превозникот масла се чуваат на ладно и темно место за одржување на свежината и да се постигне максимален рок на траење.Ако ладилник, донесе до собна температура пред да го користите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата